Şirince(!) Senaryo

(...) Hıristiyan alemi için tarihi önemi bulunan Şirince'ye, sözde
kıyametten kurtulmak için, şu ana kadar binin üzerinde insanın yurtdışından geldiği bildiriliyor. Ancak, giriş yapan turistlerin acenteden aldığı bütün biletler gidiş-dönüş bileti. Akıllara takılan soru ise şu: Kıyamet kopacağına inandığı için bulunduğu ülkelerden Şirince'ye gelen bir insan neden gidiş-dönüş bileti alır?
(...) "Kıyameti Allah'tan başka hiç kimse bilemez. Olacak olan şu: 22 Aralıkta dünyanın dört yanından gelenler geldikleri ülkelerine geri döneceklerdir. Ancak bir fark var. Üzerlerine yüklenen misyonu başarı ile yerine getirmiş olarak. Şöyle diyeceklerdir: 'Kıyamet kopmadı ama bakın ne güzel; tüm insanlık istenildiği zaman küçücük bir beldede bir araya gelebiliyormuş. O zaman bunu geleneksel hale getirelim. 21 Aralığı toplanma günü haline getirelim' dedi.
Kaynak: www.milligazete.com.tr

Ne diyorsunuz bu dümene?

işin aslı, şirinceye habercilerden başka kimse gitmedi.
gazete bu isterse şirincede kıyamet koptu da yazar yani.

  • neira  (23.12.12 10:23:42 ~ 10:24:48)
yakında sevan nişanyan'ın üzerine kalacak herşey diye korkuyorum. şirince ondan sorulur çünkü. :D

edit: www.youtube.com
  • irrasyonel kedi  (23.12.12 10:23:56 ~ 10:24:27)
Şirince ister dini turizm için bir merkez, ister kıyamet turizmi! için bir merkez isterse illuminati festivali, ayin vs. için bir merkez olsun, ülkeye para girer, Şirince'nin halkına kazanç olur, adı gibi şirin beldede evler dökülmez aksine yaşamaya devam eder.
Ben şahsen dümene, dön ey dümen dön diyorum...

  • neosphere  (23.12.12 10:43:47)
şirinceyi meryem anayı her sene zaten bir sürü turist ziyaret ediyor hele papa ziyaretinden sonra iyice önemli hale geldi. patarada amerikalılar gelip likyalılarla ilgili tuhaf törenler yapıyor kimsenin umuru değil. anca laf.

  • kediebesi  (23.12.12 11:32:22)
yoğun bir giriş olmadı şirince'ye sokaklar epey sıradandı. gidenlerin çoğu zaten ortamı için gitti. festival tadında birşey bekliyorlardı. ama hiçbirşey olmadı bu konuda da. ben isterdim ki kültür bakanı bu durumu iyi kullansın fakat bocaladı. herkes diyor ki '' gidenler salah abi mal bunlar abi'' bende diyorum ki merak etme herhangi birşey olmayacağını onlar da biliyor. bu ortamı yaşamak için gittiler.

  • secilmis uye  (23.12.12 11:34:57)
21 aralık günü şirince'de binlerce incil dağıtıldı diye duymuştum.. dediklerinin ardından ne olup bittiği açık açık belli oluyor.. bence olay açık bir misyonerlik faaliyeti.. sallamıyorum yani ayın 20'sinde bunun haberi yapılmıştı.. işler iyi gitmiş olacak ki geleneksel hale getirmek istiyorlar..

  • synche  (23.12.12 11:46:50 ~ 11:47:39)