National Geographic mi Discovery Channel mı?

Sizce hangisi daha iyi ve neden?

Bana göre National çok fazla kendini tekrar ediyordu, Discovery ise tivibu'ya yeni gelmiş hazine bulmuşa döndüm.

mythbusters dan dolayı discovery channel diyorum.

  • freeparaben  (16.12.12 00:30:52)
ikiside tekrar ediyor ama nat geo candır.

  • kerhaneci keke  (16.12.12 00:32:33)
nat geo bence de.

  • slackerbitch  (16.12.12 00:32:46)
nat geo daha bi samimi geliyo.

  • king lizard  (16.12.12 00:33:53)
discovery chanel işin daha çok şov kısmına yönelik şeyler yayınlıyor. bir şeyler patlasın, hayvan gibi makinalar gösterilsin vs.

nat geo candır.
  • zgrydn  (16.12.12 00:35:10)
diskavri derim ben.

  • 1 saat bende 50 dolar  (16.12.12 00:35:32)
diskovirideki yayınlar beni daha çok cezbediyor,nat geo da iyidir.

  • macallan  (16.12.12 00:44:52)
nat geo daha çok dünya, doğal yaşam ağırlıklı belgesel yayınlıyor. discovery ise daha çok bilimsel, teknik belgeseller. şahsen benim ilgimi doğal yaşam çektiğinden nat geo diyorum..

  • bilmemkacincinick  (16.12.12 01:20:51)
natgeo çünkü diskaavırinin doğal yaşam belgeselinden anladığı tek şey yengeç avcıları ve köpek balıkları. nat geo bi de kültür alanında belgesel yapan tek kanal filan olabilir, taboo mesela çok başarılı seri.
ama diskavırinin de yeni kanalları açılmış crime filan gibi onları merak ediyorum çünkü doctor ginayı yayınlıyolar.

  • kediebesi  (16.12.12 01:51:11 ~ 01:53:55)
kanal seçimi yapması çok zor. NG biraz daha doğa alanında uzman, Discovery ise yaşam alanında uzman. Kulvarları ufak da olsa farklı.

Ayrıca tek kanal olarak düşünmemek lazım. NG'nin Wild, HD... gibi alt kanalları; Discovery'nin de ID, Crime... gibi uzmanlık kanalları var. Bunları da göz önünde bulundurmak lazım.
  • sinematematikci  (16.12.12 07:46:29)