Ekşi Duyuru'daki ilan sistemi: sözlük tarafı ve geri kalanı

Ekşi Duyuru'da verdiğiniz tüm ilanlar İnternetten girdiğiniz zaman gözükmemektedir. İsterseniz tepede çıkışa basın ve kendiniz görün. O yüzden İnternet ile ekşi duyuru ayrıdır.

Fakat, İnternetten girilen tüm duyurular sözlükten girdiğiniz zaman gözükmektedir. Neden? Çünkü zaten halka açık olan bir yeri izlemek istersiniz diye.

Resim ekleyebiliyorsunuz, nasıl beğendiniz mi?

Herhangi bir sorusu olan?

(aşağıdaki soruları dikkate almıyorum sanmayın, hepsiyle ilgilenilecek)

ekşi duyurunun hızla büyüdüğünü düşünerekten bir ufak öneri soru; sözlükteki gibi son gelen cevaplara göre de sıralama yapmak için bir düzenleme (mesela bir düğme) yapılması mümkün müdür?

  • nanochemist  (18.02.07 14:54:08)
ekşi duyuru internet kullanıcısı olarak da kendi nickimi aldım. internet kullanıcısı olarak login olduğumda ve yukarıdaki istatistikler'e tıkladığımda sözlük kullanıcılarının istatistiklerine ulaşıyorum. iyi de bu istatistik internet kullanıcılarına yönelik olmuyor ki. internet kullanıcılarının kendi aralarında ayrı istatistiği olması gerekmez mi? en azından sözlük kullanıcılarının duyuruları da internet kullanıcılarına açılıp da her şey birleşene kadar.

  • kibritsuyu  (28.02.07 17:26:45)
"ekşi duyuru sözlükten mesaj atıp beni uyarmasın" seçeneği olsa, hayat bayram olsa.

edit : bir de her duyurunun kaç kere okunduğunu görebilmeyi istiyorum, ohş doymuyorum.
  • colg fusion  (12.03.07 23:56:53)
sözlükteki gibi "kullanıcı bilgimi sakla ki herkes hesabımı kolayca ele geçirsin" seçeneği olsun her seferinde giriş yapmak zorunda kalmayalım.

hoş zaten bu nicki 2 yıl önce okur kaydı yaparken giriş işlemi kolay olsun diye almıştım ama artık bunu yazmak bile angarya geliyo :)
  • ahu  (29.03.07 08:30:37)
en yardımcı yazarlar istatistiğinde kendi sorumuz altına yazdıklarımız ve "tick"lenmeyen cevaplarımız sayılmasın. yahut ayrı ayrı sayılsın.

  • nihilanth  (20.04.07 02:56:05)
duyuruyu yaparken bir zaman aralığı belirtebileceğimiz ayar butonu olsa sonra belirtilen tarih bittiğinde duyuru otomatik silinse. üç beş günlük duyurular birikmese. güzel olmaz mı?

  • koenzim  (22.04.07 23:27:24)
madem sözlük dışına da açıldı ekşi duyuru, site içi bir mesaj arabirimi olması gerekli diye düşünüyorum. misal ben "bana biri pestil bulsun" gibi bir duyuru yazdım. biri aha ben yollatırım vallaha diye düşündüyse de sözlük yazarı olmadığım için bana ulaşamadı. (sözlük yazarı olmadığım halde burada ne işim olduğunu lütfen kurcalamayınız.) ya da duyurularda da cevapla olsun. gerçi o olursa amacından şaşar foruma döner olmasın. mesaj olsun evet.

  • yersen  (30.04.07 17:54:18)
cevaplara bakarken son lafı kim etmiş yazabilir. tekrar tekrar yazdığıma ekleme olmuşmu diye kontrol etmek zorunda kalınmamış olur.

  • can see  (04.05.07 02:38:38)
internet kullanıcıları sorularımıza cevap verdiği zaman, sözlüğe gelen mesajda "mesaj göndermek için" diye link çıkıyor, oysa ie lere mesaj gönderemiyoruz değil mi.

  • sathaner  (10.05.07 15:59:18)
duyuru ekledikten hemen sonraki durum budur:

img208.imageshack.us

açık görünüm butonu yok. her bir şey veya bugün'e tıklamadan da gelmiyor.
  • kibritsuyu  (14.05.07 13:46:42)
sadece duyuruyu yazanlar degılde duyuruya soruya sarkı adına vs cevap verenlerde resım koyabılse..mısal bırı bı sahsın resmını soruyo bılen goren falan var mı dıye..cevap verende tak diye oraya koysa o resmı..guzel olabılır gıbı dusunuyorum ama tabıkı takdır hakkı sızın..

  • isott  (18.05.07 03:01:21)
tek sayfada gosterilen duyurularin sayisi iki kat arttirilamaz, sitenin bir sayfasinin su andaki hali (bugun sayfasi ben bu entryi yazarken) 315 KB. bunun iki kati demek 700KB demek. (315 KB sıkıştırma ile falan 125KB olarak geliyor size). 700KB datayı hiç kimsenin bilgisayarına basamam her sayfayı yüklediğinizde.

Sitenin bugün ile açılmasının nedeni de aynı.

Duyurulara yorum yazılmamasının nedeni ise site bir laf ve yorum sitesi değil (yani forum değil). Duyuru ve soru cevap sitesi. Teorik olarak aslında sorulara cevap olmayan herşey yasak, ama cevaba ulaşmak için gerekli olan konuşmayı sağlamanız için bu göz ardı ediliyor.

Soruya verilen bir cevap cevap ise çek atılması iyi bir davranış ileride evet bu cevap işe yarıyor anlamına geliyor birden fazla cevap durumunda. onun dışında bir cevabı puanlamak diye bir şey yok, kimse bir şey kazanmıyor o puanların sonucunda. Yardımcı olmak var...

Gerekli olduğunu düşündüğünüz tüm kategorileri siteye eklemekte bir sorun görmüyorum (tabii kategoride sadece 1 duyuru olacaksa ayda bir anlamı yok onun da).

ekşi duyuru sözlükten mesaj atıp beni uyarmasın seçeneği inşallah olacak...

sözlük kullanıcıları ile internet kullanıcıların iletişimini ne yazık ki sağlayacak bir sistem yok. çünkü bu sistem bir anda sözlük yazarları ile sitenin amacı dışında bağlantı kurmak için kötüye kullanılabilinir. Kullanmayacağınıza garanti verin yapalım...

Eğer firefox kullanıyorsanız yazı yazılan yerdeki cursor'u göremiyorsunuz. Bu bilinen bir firefox bugı.

Cevaplandırılmamışlardan getir bir gün olacak.
  • compumaster  (13.06.07 11:00:59)
@montreal: kimsenin kimseye hakaret etmesini hos karsilamam, kimsenin kimseyi azarlamak gibi bir yeri yoktur. Yazilan yazi eksi duyuru etik ve ahlakina uygun degilse bu sikayetinizi bana bildirin.

Eksi duyurunun basit kurallari var. Bunlardan birisi:
Tartışma başlatıcı her türlü duyuru, her türlü tartışma silinir. Hakaret yasaktır. Burası fikir alışverişi ve yardımlaşma dışında başka bir şeyin mekanı değildir.

@darknum:
Duyuru ise yazdığınız şey, işi bittiği zaman silin. Ama soru ise asla silmemeye çalışın. İleride biriside sizle aynı soru ile buraya gelebilir. Silmezseniz sitede arşiv oluşur. İşiniz görüldükten sonra cevap verilmemesini sağlamak, belki işinizi gören cevaptan daha iyi bir cevabı almanızı engelleyeceği için öyle bir şey yapmayacağım. Zaten cevap verilmiş duyurulara 1 günden sonra pek cevap geleceğini düşünmüyorum.

@sofistike maymun: ekşi duyuruda İnternete açık şekilde (sözlük yazarı iseniz, sadece sözlük yazarlarının bunu görmesini sağlayabiliyorsunuz, ama internet kullanıcısı iseniz yazdığınız şeyler her zaman internete açık oluyor.) Türkiye kanunlarına aykırı bir soru duyuru ilan vermek yasaktır. Hapse girmenize neden olacak türden ilanlar sizin siteden uzaklaştırılmanıza neden olacaktır, çünkü bu sitenin kapatılmasına neden olabilir bu durum.

Sizin ihtiyaç duyduğunuz her türlü soruyu buraya sorabilirsiniz. Tabii, gidip sorduğunuz şeyi bir arama motorunda arayın, bir sözlüğe bakın böylece daha çabuk öğrenirsiniz cevabını. Yoksa buraya sorulmasını mantıklı bulduğunuz soruyu sorabilirsiniz. Moderasyon beğenmezse siler. Silerse üzülmeyin, bir nedeni vardır. Bir nedenleri yoksa, bende budaklı meşe odunu bol.
  • compumaster  (27.07.07 03:39:25)
duyuruların okunma sayıları da bi kosede belirsin sadece istatistiklerdekilerinkiler var bu haliyle.

  • bryan fury  (06.08.07 18:49:57)
acaba ben mi göremiyorum saflığımdan diye düşündüm ve var ise müstehaktır bana, böyle kullanmaya devam edeyim... şudur:
Duyurularımız tarihe ya da ad'a göre sıralayabilseydik, ne zaman ne halt yediğimizi bilmemiz, gerektiğinde düzeltememiz, birine cevap verdiğimizde ya da biri bize bir cevap verdiğinde onca duyuru arasında bulabilmemiz gibi anlamlarda iyi olmaz mıydı?
Bir de mesela, yeni yanıtlanmış ya da bir şey olmuş duyurularımızın yanında böyle renkli, turuncu falan gibi bir işaret (asterisk falan) olabilebilir mi ilerleyen vakıtlarda?
Tek dalgın, unutkan kimse ben değilimdir umarım...:)
  • laugh  (20.08.07 18:34:08)
eksi duyuru ile ilgili benimle iletisime gecmek isterseniz compumaster@eksiduyuru.com adresine mail atabilirsiniz.

  • compumaster  (22.08.07 02:44:03)
arama kutucuğuna nick yazdığımızda o kişinin yazdığı duyuruları ve o kelimenin içinde geçtiği duyuruları getiriyor. ama o kişinin cevap verdiği duyuruları getirmiyor. mesela ben "compumaster" diye search ettiğimde compumaster duyuruları ve içinde "compumaster" kelimesi geçen duyurular geliyor. oysa ki ben compumaster'ın cevap verdiği duyuruları arıyorum. onlar da gelse? ya da nick arayan aramayı @compumaster falan diye yapsa modlogdaki gibi?

  • kibritsuyu  (05.09.07 10:58:45)
resim ekleme olayı cevaplarda da kullanılsa ya. abuse edilir mi bilmiyorum da özellikle bilgisayarla ilgili problemlerde çok yardımcı olabilir.

  • zittirulp  (11.09.07 00:49:11)
Herşey cok güzel birde şey olsa güzel olabiliceğini düşünüyorum;
En son girdiğiminden süreden itibaren yeni duyuruları böyle farklı bir renkte veya bir şekilde belirtile bilir mi?
Tabi gerek değil ama zor birşey olacağını zannetmiyorum. Olsa güzel olacağını düşündüm ama olmasada olur =o)
  • gunes yanigi olan penguen  (28.09.07 00:35:26)
silinen duyurularımızdan haberdar edilelim, boyle lan nıye kimse cevaplamıyor diye karar kara dusunmeyelim. belki acil ?

  • bryan fury  (29.09.07 17:09:19)
"parça/parça adı" seçeneği vardır, neden "film/film adı" seçeneği yoktur sayın moderatörler?

  • sirrikadem  (30.09.07 01:11:21)
kategorilere "ipucu" eklenebilir.

hayat kolaylaştırıcı ipuçları dümdüz ilan yerine böyle açılabilir.
misal "soğan'ın gözleri yakması" ilanı ipucu altında güzel bir şey iken ilan adı altında oeh sanki.
  • can see  (13.10.07 02:53:53)
arama kisminda nerede arayacagimiza dair "benimkiler" ve "favorilerim" de olsun boylece donup dolasmayalim.

  • entrapmen  (22.10.07 15:06:03)
favori olarak seçtiğimiz soru/duyuru'lara yeni birşey yazıldığı zaman bize haber veren bir mekanizma olsun

  • reeper redeemer  (24.10.07 17:40:52)
tasarım tercihi olduğunu biliyorum ama hiç gereği yok bence:

niye ekşi duyuru'yu açtığımızda son bıraktığımız şekli ile karşılaşıyoruz? diyelim ki ben duyurulardan birinde, başka bir duyuruya verilmiş olan linke tıkladım, ayrı pencerede yeni bir ekşi duyuru açıldı ve sadece o numaralı duyuru çıktı. okudum kapattım ve ilk pencereden kalan duyuruları okumaya devam ettim, işim bitince de kapattım. daha sonra tekrar ekşi duyuru'ya girdiğimde son tıkladığım yer o başka duyurunun linki olduğu için karşıma o sayfa geliyor. ben son eklenenleri görebilmek için "bugün" veya "her bir şey"e basmak zorunda kalıyorum. ya da "benimkiler"i inceledikten sonra kapatıp yeniden açtığımda yine "benimkiler" geliyor karşıma. her açışta ilk önce "bugün"ün son hali gelse olmaz mı?
  • kibritsuyu  (03.11.07 09:35:29)
yeni duyuru eklerken seçtiğimiz duyuru tipi menüsünde default olarak "soru" kategorisi en üstte çıksın istiyor kimi arkadaşlar. doğru ama eksik bence. bu liste, istatistikler sayfasındaki genel istatistikler sıralamsında olsun. bunca zamandır kimin hangi kategorilere daha çok eğilim gösterdiği hakkında bu istatistik güzel bir fikir veriyor.

  • kibritsuyu  (17.11.07 11:10:18)
BENİMKİLER'e tıkladığımız zaman, son yazdığımız duyuru ilk çıksa daha iyi olur bence.

  • sathaner  (20.11.07 14:06:06)
ekşi duyurunun konsept limitleri nedir?
Yoksa buraya sorulmasını mantıklı bulduğunuz soruyu sorabilirsiniz. denmiş mesela ekşi duyuru bana karı bul lan allahsız diyebilir miyiz (mesela)
ha bi de allah aşkına çok fena çok kötü butonu ihtiyacım var hatta çok kötü değil yuh a.q filan olsun
  • kofteburger  (27.12.07 03:05:53)
açık görünümde sabit başlıklar açık gözükmese. görüldüğü üzere alabildiğine entari içeriyor ve kocaman yer işgal ediyor. mausun scroll'u eskidi yahu.

  • carnicero  (27.12.07 23:32:06)
bir duyuru okurlara kapalıysa "Bu soruya verdiğiniz cevap ekşi sözlük yazarı olmayan kişiler tarafından da okunabilecektir." yazısı çıkmıyor zaten. belli oluyor yani açık mı kapalı mı olduğu.. son zamanlarda "okurlara kapalı" diye belirtenler çoğaldı, o yüzden artık yazayım dedim.

  • pispinti  (28.12.07 17:45:20)
Sözlük yazarlarının sorularına yanıt verildiğinde kendilerine sözlükten mesaj gönderildiği gibi, bize de e-posta gönderilebilir mi?
Aynı isteği paylaşan sarı üstüne kırmızı i'ler adına,

İnatçı Kahraman Ağa
  • inatci kahraman aga  (04.01.08 14:45:03)
duyuru/soru ispiyonlama fasilitesi olsun basitinden de olsa.. (an itibariyle ana sayfada 2-3 tane kurallara uymayan duyuru var; duyuru olduğu için altına uyaracak bişey de yazamıyorum, yazarı sözlükten olmadığı için mesaj da atamıyorum.. öylece orda durduğunu bilmek ve bişey yapamamak da biraz rahatsız etti açıkcası)

  • reeper redeemer  (06.01.08 14:23:46)
sorumuza cevap verildiğinde sözlükten gelen mesajda "mesaj göndermek için bıdı bıdı" diye cevap veren kişiye yine sözlük üzerinden mesaj atabilme linki yazıyor, güzel. bir de altında "duyuruya ulaşmak için bıdı bıdı" diye ekşi duyuru'daki sorumuza link olsa? yani verilen cevabı siteden okusak, beğendiysek tick koysak falan. yani mesaj atmaktan çok duyuru sayfasına geri gelecek bir link daha kullanışlı olur.

  • kibritsuyu  (22.01.08 11:43:30)
soru sorma etiği ile ilgili bir sorum var benim. diyelim ki açtık siteyi günün sorularını ve cevaplarını okuyoruz. bir sorunun cevaplarını okurken aklıma konuyla ilgili başka bir soru geldi. aklıma takılan soruyu o soruya cevap olarak sormam mı daha doğru yoksa yeni soru açmak mı? (asıl soru tam olarak cevaplanmamısa özellikle)

  • deckard  (08.04.08 21:21:26)
eger soracaginiz soru orjinal soru ile nerdeyse ayni degilse ayri baslik acilmasi uygundur. mesela atiyorum "kirmizi bmw z4ler neden cekici" gibi bir soru sorulsa, ve siz aslinda "mavi bmw z4ler de cok cekici, neden cok cekici" diye sormak isteseniz bunu orjinal sorunun devami olarak sormaniz uygundur. ama "bmw z4lerin motor hacmi nedir" diye soru sorsaniz, konu ile aslinda pek alakasi olmadigindan ayri baslik acmaniz gerekir (not: foruma cevirici sorular yasak ondan bu entry'deki sorulari ciddiye almayin)

bir de soyle bir sorun var, eger siz sorunuzu, bugun'de gozukmeyen bir duyuruda sorarsaniz, kimse gormez onu. Ondan yeni duyuru acmak daha dogru.
  • compumaster  (09.04.08 00:10:48 ~ 18.05.08 23:35:31)
-belki bug değil ama, kategori içinde de arama özelliği çok iyi olur. ya da var mı ? (ooi)

  • compumaster  (06.05.08 04:49:48)
- duyuruya link vermek için ekşibition'daki gibi (git: hede) yapılmış. e bari artık buton da olsun. git butonu, bkz butonu. duyuruya link vermek için metni seçip git butonuna basalım, entry'e/başlığa link vermek için seçip bkz butonuna basalım. hangi devirdeyiz, elle yazma mı kaldı? (kibritsuyu)

  • compumaster  (06.05.08 05:13:27)
"a$k" diye bir kategori eklensin. bence olmali yani.

  • katafalk  (13.10.08 14:56:44)
istatistiklere iki yeni önerim var. mümkün müdür bilmiyorum ama şahane olur.

1. en kısa sürede cevap bulmuş (doğru cevap tikli cevap falan da olabilir) soru.
2. en kısa sürede en çok cevabı almış soru. (burada "10 dakika içinde 20 tane cevap almak = 10/20 = 1/2, 4 dakika içinde 6 tane cevap almak = 4/6 = 2/3 demek ki bu daha üstte çıkacak" şeklinde hesaplanabilir).

saçma mı oldu?
  • kibritsuyu  (25.12.08 11:34:20)
tam bu sayfada
isteklerin gerçekleştirilenlerinin yanına tick konsun
her defasında hepsini okumak zorunda kalmayalım yeni bir şey ekleyecekken.
  • can see  (07.02.09 06:21:49)
sorunun kaç kez okunduğu doğrudan görülebilsin.
tek tek ? işareti üzerine gelmek zorunda kalmayalım.

süper eğlenceli hangi başlıkların daha fazla merak edildiğini görmek.
  • can see  (07.02.09 09:48:18)
sadece reklam icin uyelik acanlara bi cozum bulmak lazim

www.eksiduyuru.com
  • erich  (15.04.10 13:01:18)
hocam daha demincek koyduğum ilanın en azından yarın öğlene-akşama kadar orda kalması mümkün müdür? çok zor durumdatım bi el atarsanız çok sevinicem..

  • deeperdown  (06.06.10 03:59:06)
ara kısmında sorun yaşıyorum. çoğu başlığa ulaşamıyorum.

  • geven kafa  (11.06.10 00:05:18)
dün bi soru sordum, 3-4 cevap geldi ama tam anlamıyla olmadı sanki. bugün bi baktım 2. sayfanın aşağılarına düşmüş bile. durum gerçekten acil olduğu için aynı duyuruyu tekrar yazdım..krediyle alakalı bi durum, arkadaşımın psikolojisi bozuldu ve çevremizde sorabileceğimiz bi bilirkişi yok. siz önemli olarak nitelendirmeyince iki kere yazmış oldum yani. sakıncası var mıdır? cezam nedir? neden önemli bi soru olarak kabul edilmemiştir?

  • adıgüzel  (22.07.10 13:07:39)
birden cok cevap aldiginiz duyurulari yukariya alamiyoruz. birden fazla cevap almayan duyurular da var sonucta.

  • compumaster  (22.07.10 20:41:56)
her cevabın sonuna beğen-beğenme tarzı bir kutu koyulsa ve her duyuru kullanıcısı her cevabı oylayabilse. böylece mesela genel bir konu hakkında daha çok olumlu tepki alan mesaj öne çıkmış olur.

  • slowly gencolez  (23.12.10 10:51:15)
geçen gün çok ama çok önemli bir sorumu paylaştım...
biraz uzun bir yazı yazdım... hatta baya uzun... 6-7 word sayfası ederdi, belki geçerdi bile...
bittiği anda gonder'e bastım, o anda panikle aklıma geldi, hemen ctrl+a yapıp ctrl+c yapacaktım ama ben yetisemeden sayfa kendisini yukledi...
ve tahmin ettiğim korkunç son... server'dan dusmusum.. ve log-in olunmamis sekilde anasayfa geldi...

yazilar huuoopp uçtu..

sözlükteki gibi "yazılarınız güvende ama bir tekrar log-in olun bakim" gibi bir uyarı çıkması lazım...

çok şükela olur..

teşekkürler, sevgiler, saygılar, selamlar...
  • appdata  (08.02.11 03:08:58)
modlar özellikle soru silerken bizi de insan yerine koysa ve kendilerinin de bir insan olduğunu unutmayıp - cevap özelliği olmayan - doğru düzgün bir açıklama mesajı çekiverse? Kimin hoşuna gider ki nedensiz niyesiz silinen duyurular? Tamam bir kuralı açıkça ihlal etse veya ihlale götürecek olsa anlarım da, soru diye sorulmuş bir sorunun ben sildim oldu-vari bir şekilde silinmesi içimi sızlatır.

  • jesterdvine  (15.06.11 16:18:31)
jesterdvine'a katılıyorum. benim de kaç duyurum silindi öylelikle.

  • hickork  (15.06.11 16:41:02)
çöp kutusu istiyoruz. silinme gerekçesiyle orada görebilmek istiyoruz.

  • kibritsuyu  (15.06.11 17:46:02)
eğer buraya hala bakılıyorsa:

favori duyuruları "favori ekleme tarihi" ve "duyuru tarihi", hatta "son gelen cevap tarihi"ne göre sıralayabilsek ne güzel olurdu bilseniz.
  • jangara  (22.07.11 18:47:01)
"Ticarete dökmemek kaydıyla" ürün satışı yapılabiliyor anladığım kadarıyla. Peki ticari olarak bir ürünün reklam/tanıtım/duyurusunu yapmak istesek, kapı dışında bir seçenek var mıdır? Bahis konusu ürün, üç günde sırma saçlı yapan tarzda birşey değil. Tezgâh altı, Reverse Osmosis su arıtma cihazı. Piyasada 1.000 TL'nin üzerinde bir fiyata (İhlas-Aura, Samanyolu vb) markalar adı altında satılıyor. Biz yarısından daha düşük bir fiyata satabiliyoruz, sebebi; Genel Müdür, Bölge Müdürü, Ofis Müdürü, Demo Sekreteri, Şoför, Tanıtım elemanı gibi 6-7 kişinin prim almaması, kendi işimiz olması. Ürün diğerleriyle tamamen aynı özelliklere sahip, ABD patentli, TUV, CE, TSE belgeli, iki yıl garantili.
... Teşekkürler

  • ahmetdursun  (07.08.11 21:54:54)
ticarete dökmek kaydıyla da ürün satışı yapabilirsiniz. ticari olarak sattığınız ürün için ilan açmanızda bir sakınca yok. sadee ilanım üstte kalsın diye sürekli silip silip baştan girmeniz yasak.

ayrıca ilanınızın sürekli üstte (veya en altta) sabit kalması için belirli bir ücret ödeyerek ilanınızı en üste veya en alta sabitleyebiliyorsunuz. bununla ilgili fader ile görüşüp ücretlerini öğrenebilirsiniz.
  • kibritsuyu  (08.08.11 13:21:27)
duyuru yada duyuruya verilen cevap silinince neden haber verilmez? bir otomatik mesaj bile yollayamıyor musunuz? zahmet mi oluyor iki tık?

  • 102030  (13.09.11 11:12:41 ~ 11:24:00)
duyurulara verilen cevaplarda katılıyorum anlamında bir "+" olsun. biz de aynı cevabı onaylıyorsak basalım artıya. mesela soru "şu sorunun çözümü için ne tavsiye ediyorsunuz" olsun, bir kişi alta cevap olarak "falan" yazmışsa biz de cevaben "falan +1", "falan +2" yazmak yerine bu + tuşuna basalım. cevabın üzerinde kaç kişinin cevabı onayladığı görülsün.
yalnız bu + fasilitesi düşünülürse, bir de - olmasın, iş rating kaygısına falan dönmesin. başka cevabı olan alta ekler ve o da artılanır.
yabana atılmaması gereken bir düşünce bence. çünkü bazı duyurular oluyor, tek cevap verilmiş ama emin olamıyorsunuz. verilen cevabı üç dört kişi artılamışsa demek ki hakikaten işe yarar bir cevap. bence denenmeli.
  • thunder thunder thunder thundercats  (18.09.11 05:53:41)
ekşi duyuru bildirim ayarları ile ilgili (git: 302563)
ek olarak; istediğimiz duyurulara subscribe olabilsek iyi olur. cevap vermeyip cevabı merak ediyor olabiliriz.

  • edge_nabby  (30.09.11 04:17:27)
Bir hafta kadar önce açılan bir başlıkta "EkşiDuyuru'daki kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?" diye bir soru vardı. Ona verilen cevap olumsuzdu. Ama yeni üye alımı açık olduğundan yeni bir kullanıcı adıyla "bir kez daha" kayıt olabilceği söyleniyordu.

Sorum: Aynı Kullanıcı bilgileri (Gerçek ad-soyad, e-mail) ile ama farklı bir kullanıcı adıyla Duyuru'ya üye olabilir miyim?
  • ahmetdursun  (02.10.11 12:56:14)
thunder thunder thunder thundercats + 1

kullanıcılar tarafından en iyi cevap seçimi gibi bir şey olabilir. eğer soruyu soran seçmezse, en fazla kullanıcı oyu alan cevap seçilir. bazen başkalarının sorularına o kadar güzel cevaplar denk geliyor, istemsiz tikleyesim geliyor ama nafile.

yahoo answers'dan esinlendim.
  • screamshot  (07.10.11 11:11:35)
Duyuru diğer duyurular arasında kaybolmadan (git: 317951) yukarıda yer almalı. Çok önemli.

  • livaneli kadir  (23.10.11 22:38:23 ~ 22:42:01)
şu tikleme konusu kalsın. can sıkıyor.

  • ben smyrna  (24.10.11 19:06:35)
kafaya esince duyuru silinmesi kaldirilsin,olmadi ya silindigi zaman favorilerimden silinmesin ya da bu duyuru silinmek isteniyor 15 gün icinde yedekleyin mesaji gelsin.

bazen gereken bilgileri,elimin altinda olmasi gereken seyleri görünce ekliyorum favorilere,bi gün icinde cevaplar gelir,yarin incelerim diyorum bi bakiyorum o duyuru silinmis koyan tarafindan.

en mantiklisi belkide favorilerime eklenince silinmesin filan ya da tamamen silinme kaldirilsin.

cok hos olmayan seyler ortaya cikiyor.
  • serabetan  (26.02.12 11:30:39 ~ 11:31:06)
değerli zatı-ı muhteremler; benim duyurularım neden kaldırılıyor. illegal bir şey mi yazıyoruz kisiliyorsunuz. alt tarafı uydunetini devratmek isteyenlere duyuyrum olmuştu.

  • boran79  (10.04.12 14:00:09)
@boran79: aynı duyuruyu, aşağı düştükçe silip silip tekrar açtığınız için kaldırılıyor.

www.eksiduyuru.com
  • kibritsuyu  (10.04.12 14:26:14)
yonetici kardes onceden duyurularin basliklarinda arama yapabiliyoduk. simdiki bok gibi afedersin. bi de ingilizce turkce karakter duyarsiz olsa iyi olur.

  • imparator21  (06.05.12 02:29:01)
bildirimlerde verdiğimiz cevabın tiklenip tiklenmediğini görsek güzel olur. birden fazla cevap vermişsek ve bir kısmı işaretlenmişse yarım tik te olabilir orda veya o tarz birşey.

  • yuto  (03.07.12 20:43:33)
Bir duyuru açmıştım, bir ev yada kalacak yer arama sorusuydu ve sadece iyi kötü bir ortak payda var diye sözlüğe açmıştım ama mod kimse kafasına göre sözlüğe özel tikini kaldırmış ve sözlüğe özel sorduğum soru bir anda tüm gelene geçene açık olmuş.

Moderasyon bizi insandan sayıp kararlarımıza saygı duysa iyi olur.
  • jesterdvine  (22.08.12 20:27:56)
moderatör arkadaşlar kafasına göre sorulara alakasız yanıtlar verebiliyor. kendisine durum iletilince yeni açılan soruyu(eskisi silinerek) kaldırıyor. bu nasıl bir EGO'dur?
Sorulara verilen cevapları, soru sahibinin kaldırması gibi bir özellik istiyorum.
Bu haliyle, soruya alakasız yanıt verilince cevaplanmış gibi kalıyor.
  • livaneli kadir  (27.10.12 15:51:20)
şu konu yukarıda kalabilir mi? modaratörlere seslendik ama sonuç yok.
yardımlaşma için yukarıda kalmalı diye düşünüyorum www.eksiduyuru.com

  • livaneli kadir  (17.11.12 14:23:35)
Bir satılık ilanımı her gün tekrrar açtığım için resmi uyarı almıştım. Ama şimdi birisi var her gün aynı ilanı açıyor. Rapor ettim ama dokunulmadı. Herhalde moderasyondan kankası var. Biri buna açıklık getirebilir mi?

  • jesterdvine  (30.11.12 14:26:35)
açtığım başlıkları nedense silemiyorum.
mesela şu cevaplanmış silmek istiyorum silemiyorum.her şeyi devletten beklemesek,silebilsek.

eksiduyu.ru
  • insomni4c  (23.12.12 13:37:54)
okunup gereğinin yapılacağına ihtimal vermesem de yazmakta sakınca görmedim.durum şu ki:duyuruda birçok değişik kategoride yazılmış yazıları ilerde işime yarayabilir diye favorilerime ekliyorum.fakat bu eklediklerimi kategorilere göre bulamıyorum.haliyle bu da sıkıntı çıkarıyor.zannediyorum bu durum daha önce de site yönetimine bildirilmiş olsa gerek.burdan yetkililere sesleniyorum.şu işi çözün artık yahu.

  • izole  (02.02.13 20:09:04)
Mobilden eedigimiz yorumlari silemiyoruz ve degistiremiyoruz. Normal site moduna girince de yorum ekle ve yorum sil butonpati calismiyor. Iphone 4s, iosun son surumu, safari ve chrome.

  • 123456  (21.02.14 08:04:19)
Bir tane moderatörünüz bana takmış durumda.
cevaplarımı saçma gerekçelerle kaldırıyor, hayır gerekçeye uygun diğer cevapları kaldırmazken sadece benim cevabı kaldırıyor.
eğer benle iletişime geçerseniz konuyu daha ayrıntılı anlatabilirim.
  • livaneli kadir  (24.04.14 20:04:42)
merhaba,

bir arkadaşım hesabını kapattı şimdi açmak istiyor. yardımcı olur musunuz?

sitenin bir yerinde hesabını kapatanlar sadece bir kez olmak koşuluyla hesabını compumaster aracılığıyla açtırabiliyormuş. yardımcı olursanız memnun olacağız.
  • baskin  (13.10.14 01:32:36)
ekşi kullanıcısı olarak giriş yaparsak, bu giriş kalıcı olmuyor. bir daha ki sefere tekrar girişe gidip ekşi düğmesine basmak gerekiyor. halbuki ekşi'de beni hatırla seçeneği var ve tekrar tekrar giriş yapmaya gerek kalmıyor. burada da benzer bir çözüm uygulanamaz mı? ekşici olarak giriş yapanların browser'ına bir cookie bırakılsın mesela.

  • gezgin rocker  (21.06.15 19:59:03)