viski tavsiyesi?

Daha önceden pek fazla viski içmeyen biri olaraktan, başlangıç olarak tavsiye edebileceğiniz viski hangisi olur? Hayvani pahalı olmayan, içimi rahat birşey olsa güzel olur.

Edit: pahalı olmayandan kastım şişesi 100 lira barajını çok aşmayandır. Yoksa yıllanmış viskiye hayvan gibi para vermeye bütçem ve başlangıç durumum el vermez.

Ankara viskisini isteyen kendi içsin...

chivas. jack.
advanced, jack selection, chivas 18, chivas 21, talisker, macallan fln
pro, chivas 25, single malt ların yıllanmısları.
  • bryan fury  (01.09.11 01:01:44)
pahalı olmayan viski yoktur en kalitesizleri ama adı en cok bılıneneler bıle 50-60 tl arası. ucuz vıskı arıosan kalıteden odun verıcen arkadas sen en ıyı gıt ankara vıskısı ıc.

  • anti silence  (01.09.11 01:06:00)
black label nasıl bu arada? Içim vs olarak?

  • bonjurkes  (01.09.11 01:06:52)
johny sevmedıgımden bişi diyemıcem ona da, jack selectin denginde sanırım.

  • bryan fury  (01.09.11 01:10:31)
jack. net.

  • hope ender  (01.09.11 01:17:14)
Black Label rezalet. Johnny Walker serisinden bir tek Blue Label iyi ki o paraya zaten çok çok daha iyi viskiler bulabilirsiniz hem de single cask olanlarından. Free shop'tan veya yurtdışından alma imkanınız varsa diye Türkiye'de pek bulunmayan viskileri de yazıyorum. Lagavulin(biraz ağır, biraz pahalı), Ardbeg(biraz pahalı bu da,içimi rahat),Talisker(bu Türkiye'de de rahatça bulunabilir,yurtdışındaysanız single caskları bile cok pahalı değil) ve macallan(çok beğenilir bana çok hitap etmese de). Başlangıçta ucuz veya ortalama bir viskiyle başlamanızı tavsiye etmem; viski keyif işidir. Çok kişi tanıyorum kötü viskiler yüzünden ben viski sevmiyorum diye gezen ama düzgün viskiler ve düzgün içim şekliyle viski fan'ı olup çıkan. Son olarak Gentleman Jack bence Türkiye'de çok rahat bulabileceğiniz viskiler arasında, Single Malt olmasa da iyi bir viski. Unutmadan şunu da belirteyim: Viski konusunda üstad sayılan kişilerin çoğu 16 yıldan daha fazla yıllandırmanın viski kalitesine çok da etki etmediğini, daha çok psikolojik etki yaptığını söylüyor.

Edit: Bahsettiğim viskilerden yurtdışında bulunanları 100 lira bandında. Gentleman Jack en son 85 liraydı Türkiye'de. Eğer illa kötü viski içmek istiyorum ne artistik yapıyorsun diyorsanız da size kalmış.
  • luthier  (01.09.11 01:18:50 ~ 01:26:10)
Longmorn ama biraz pahalıdır hocam, arkadaşların bahsettiği bilindik markalarla biraz haşır neşir olduktan sonra, seviyeni Longmorn'a yükseltebilirsin.

  • Sabac  (01.09.11 02:25:00 ~ 02:28:14)
bence scotch değil bourbon içmek gerek.

  • michael_knight  (01.09.11 22:26:20)