tickmark işaretlemeyen duyuruculara kızıyor musunuz?

sb.

böyle başlıklarını engelle seçeneği olmalı gibi gelmeye başladı.

Ne önemi var ki? 'Cevap bu'/Toplam cevap oranı istatistiği kasmıyorsanız tabi.

  • dr doofenshmirtz  (15.12.22 00:59:40 ~ 00:59:59)
Kızmıyorum da, hiç mi içinizi kemirmiyor tik vermeyince diye meraklanıyorum. Ben bazen bi soru sorup 2-3 saat bakmayı unuttuğumda bile cevap atan olmuşsa tik atamadım diye üzülüyorum ya, tik atmak bi şey tamamlamak hissi de verdiğinden hoşuma gidiyor

  • nundu  (15.12.22 01:09:20)
Umurumda olmaz.

Bazen, 'Cevabın işime yaradı, Teşekkür ederim' minvalinde mesajlar geliyor. Onlar mutlu edici.
  • Mirket  (15.12.22 01:38:39)
biraz canım sıkılıyor. Burada herkes vaktini başkasına cevap vermek için harcıyor aslında (bir zevk de alıyoruz ki devam ediyoruz tabii) Tik bence "gördüm teşekkür ederim" demek ve benim cevabım değil başka birkaç cevabı tiklese yine bakmış onları beğenmiş diyeceğim ama bazıları bomboş bırakıyor. Sorup kaçtı mı tekrar gelip baktı mı bilememek kötü geliyor. (boşa mı yazdım diye)

  • nhk ni youkosu  (15.12.22 01:58:09)
umrumda olmuyor. çünkü tik almak için yanıt vermiyorum. bu yanıtımı araçsallaştırmak olurdu. oysa ben amaç olaral yanıt vermekten yanayım.

  • debian  (15.12.22 02:17:05)
Bir iki gün önce açılmış duyurulara cevap vermişsem ve tik konduysa rahatlıyorum, cevabım görüldü diye.
Duyuru açıldıktan sonra hızlı bir şekilde cevap yazdıysam çok da takmıyorum.

  • burfak  (15.12.22 07:53:40 ~ 07:53:54)
evet kafaya takıyorum çünkü kullanıcıların cevap oranlarına göre değerlendiriyorum. adamın bin tane cevabı olup cevap oranı %50'nin altındaysa ya trolldür ya da boş beleş bir tiptir diyorum. genelde de doğru çıkıyor. bir süre sonra uçurulmuş oluyor zaten.

birisinin sorusuna cevap verip bir tıkı bile çok görülüyorsa kızıyorum tabiki. eğer önceden de hiç tik atmadıysa tik atmayı bilmediğini düşünüyorum. ona kızmıyoruım mesela.

bazen burada bazı kişilere cevap verirken tik konusundaki duruşuna da bakıyorum. mesela duyuru altında çokca cevap olup cevaplar birbirine yakın olsa bile sadece bir tanesine tik atan egolu tiplere çok önemli bir bilgi olsa bile cevap vermiyorum, cevap veresim gelmiyor açık konuşmak gerekirse. :)
  • false pretension  (15.12.22 08:47:08)
Tiksiz cevaplı duyuru gördüğümde kendimi ıssız ve kimsesiz hissediyorum. Sanki oralara uğrayan olmamış, artık hayalet kasabaymış gibi geliyor. Sevmiyorum. Akabinde kim bu yol yordam bilmeyen diye nicke bakıyorum.

  • ruhen hastayim ben  (15.12.22 08:52:23)
kızmam. duyuru eski duyuru değil. nick'e bakmam. tick atmış, atmamış, aklıma gelmez.

  • gabe h coud  (15.12.22 08:52:55)
Ya kişi sabah soru sormuş ve cevaplarına akşam bakacak olabilir, niye engelliyorsun sorun nedir ki? Aradaki süre zarfında saatlerce ticksiz kalabilir cevaplar. İlla soruyu sorduğumuz gibi dk başı sayfayı refresh edip cevap mı beklicez? Beklemeyeceksek her seferinde “tickler akşama” diye uyarı mı koyacağız bazı duyurucular kızmasın kafasına takmasın diye? :)

  • vedatchilipeppers  (15.12.22 09:17:13)
İlk birkaç cevabı tikleyip diğerlerini tiklemeyenlere kızıyorum. ya okumuyor ya dikkatini vermiyor, bir şekilde kendi duyurusunu takip etmediği anlaşılıyor. aramızda dolaşıyor bunlar.

  • IncredibleMau  (15.12.22 09:27:14)
Kasıtlı olarak arada tik atılmama konusunu geçersek çok da takılmıyorum. Hani duyuruya verilen cevaplara tik atılmayınca sallanmamış gibi hissettme konusu var ama kullanıcı istatistiklerine bakan kaldığını sanmıyorum.

  • nawar  (15.12.22 09:39:09)
hiç kimseye tik atılmamışsa kızıyorum,
kimisine atılmış kimilerine atılmamış mesela bende atılmayanların arasındayım ya ona kızmıyorum. mevzu şu lan olum okudun mu? dikkate aldın mı? ne yaptın yani? yoksa yani attığın tiklerle yaşamadım ki, atmadıklarınla öleyim.

  • seyduna6687  (15.12.22 10:24:06)
kızıyorum hem de çok. çünkü bazen o kadar fazla cevap oluyor ki aralardan tik atılanları ayıklamak gerekiyor.

bir de her şeyin bir raconu, kültürü var. burada da doğru/işe yarar cevaplara tik atılır kardeşim. bir mouse hamlesi bu kadar mı zorunuza gidiyor anlamıyorum ki.
  • teritori  (15.12.22 10:32:35)
Bazıları sadece işlerine gelen cevapları işaretliyorlar onlara kızıyorum.

Bazı leylalar da en doğru cevap hariç hepsini işaretlemiş oluyor onlar beni eğlendiriyor.

Hiçbir cevabı işaretlemeyenler beni etkilemiyor, önemsemiyorum.
  • pispinti  (15.12.22 10:48:29)
Kızmıyorum. Sadece birine kızdım, ona da özelden yazdım.

  • Kahvedesu  (15.12.22 10:51:14)
soruyu soranın okuduğunu anlayıp, otomatik tick atan kod yazılması zor olmasa gerek. daha mantıklı veya başlığına girdiğinde.

  • evimin paspasi  (15.12.22 11:08:52)
Tikli başka cevaplar varsa: "Demek ki cevabım işine yaramamış" diyorum en fazla. İyilik yap, denize at. Balık bilmezse halik bilir.

  • d max  (15.12.22 11:56:08)
Duyurunun hiçbir cevabına tik vermeyen kullanıcılara karşı bir hissim yok bana ne diyorum ama misal yeşil çay içerek kilo verebileceğine pekmez yiyerek bağışıklığının güçleneceğine inan kullanıcıların kilo verme vücut geliştirme ya da benzer duyurularında beklediği sihirli formüller içeren cevaplardan değil de bilim ne diyorsa onunla ilgili bir cevap verdiğimde o cevaba tik verilmemesi beni acayip keyiflendiriyor.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (15.12.22 12:59:06)
umursamaz geliyor bu tur kullanicilar bana. yani disarida bi yardimin dokunsa, adres falan tarif etsen mesela bi tesekkur etmeyecek insanlar olduklarini dusunuyorum. ve bu tur bi insana vaktimi harcadigim icin evet sinir oluyorum ama anlik bir sey. takmiyorum tabii ki kafama.

asil sinir oldugum seyse su. spesifik bi konuda bi sey sordu diyelim. semtimle ilgili olabilir, okulumla, daha once ilk elden deneyimledigim bir sey vs. bakiyorum cevaplar bi sonuca ulasmamis. ve ben de kimligim belli olmasin falan diye nokta atisi olan cevabimi ozelden yaziyorum. ve karsiliginda bi tesekkur gelmiyor. o cevabimi da kullaniyorlar yani ama sonunda tesekkur yok. onlara cok kiziyorum. hatta bi gun birine insan bi tesekkur eder diye mesaj attim dayanamayip. saygisiz kullanici, :))))) yazmisti. ben de ne kadar ayip diye safca bi mesaj daha atmistim. ona da :))))))) diye cevap vermisti. cok garip insanlar var duyuruda :(
  • Kittie  (15.12.22 19:34:38)
ben kişisel olmayan duyuruları silenlere sinir oluyorum

  • bir soru sorcam  (15.12.22 22:41:34)