Hangi erkek ismi?

Erkek bebek için alttaki isimlerden hangisi ya da hangileri sizce? Eleyerek bu kadara indirdik. En azından söylenmeyenleri de eleriz. Biraz da karizmatik olsun tabii.

Arda
Eren
Mete
Melih
Kağan
Doğukan
Emre
Teoman
Uraz
Güney
Göktuğ
Gökhan
Barlas

Bonus editi:
Efe
Ege
Sarp
Hakan
Emir

aralarında en güzeli göktuğ ama karakterler açısından ö ve ğ harfleri sebebi ile ileride sıkıntı yaşar.

ben teoman'ı seçerdim.
  • teritori  (23.08.22 15:46:33)
Uyum için soyadını bilmek lazım. Böyle olmaz. Burada sadece Arda iyi.

  • dissendium  (23.08.22 15:59:22)
Arda ve Mete

  • fotrsapka  (23.08.22 16:03:42)
Arda, göktuğ ve gökhan güzel bence.

İsimlerin yabancı dillerdeki kullanımı konusunu düşünüyorsanız ben kendi adıma orijinal görünmeyi seviyorum. Zaten günümüzde aranan şey de bu. Benim hoşuma gidiyor.

Bence öyle bir zorluğu da yok, insanlar nasıl telaffuz ediliyor diye soruyor bir muhabbet oluşuyor ya da telaffuz edemiyorlar yine eğlenceli oluyor. Nasıl derler, cool bir şey :) Çok ırgalayan bir durum yok. Resmi işlemler de öyle ya da böyle halloluyor.
  • akhenaten  (23.08.22 16:13:11)
Bir sonraki nesil tamamen sınırları aşmış olacak.
Ve maalesef desek de İngilizce tüm Dünyada geçerli tek dil.
Öncelikle Türkçe karakter bulunan isimleri eleyin.
Sonra bir İngiliz bulup isimleri telaffuz ettirin. Komik sesler çıkıyor mu diye bakın.
İsimleri Translatede tüm dillerde aratın. Herhangi bir dilde, Eşek, manyak, salak vb bir anlama gelebilme ihtimalini ve herhangi bir dilde kadın adı olma ihtimalini eleyin.
  • Mirket  (23.08.22 16:13:46)
Arda,emre.

  • brnbrs  (23.08.22 16:26:43)
Emre

  • portland maine  (23.08.22 16:46:45)
Ilerde yurtdisi ihtimalini dusunmek lazim +1

Eren
  • cooperr  (23.08.22 16:49:42)
Bence direkt alfred falan koyun. Malum kendimizi Batılılara şirin göstermek ve yamamak zorundayız. Hiç ay İngilizcesi nasıl okunur diye takla atmaya gerek yok. Dümdüz alfred

  • mevsimler  (23.08.22 17:02:06)
Mete güzel

  • curious mind  (23.08.22 17:06:11)
ege mete sarp

  • ala09  (23.08.22 17:45:07)
Ege
Eren
Kaan (g’siz)
Güney
  • mor oje  (23.08.22 18:12:03)
Ay elin Hintlisi Japonu vs yurtdışına gidiyor da abuk subuk isimlerle yaşayabiliyorsa burada yazan isimler de yurtdışı için gayet kullanılabilir isimlerdir. Çocuğa güneş ismini koyduk. Daha doğmadan iki Amerikalı ile tanıştı ve gayet normal karşılandı ismi.

Bu listede Kağan ismi Türkiye’de de karıştırılabileceği için elenmeli bence.

Onun dışında uraz bana kötü bir isim gibi geliyor.

Teoman fazla Teoman. Nasıl tarif etsem bilemedim ama eledim.

Ben kısa isimler severim. O yüzden bu listede Efe iyi bir seçenek gibi duruyor.

Hayırlı olsun şimdiden
  • elorelia  (23.08.22 18:37:31)
emre

  • benibulmanlazim  (23.08.22 20:53:02)
Öğretmenim. Sonu -tuğ ile bitip de yaramaz olmayan bir öğrencim olmadı. Ben isimlerin ağırlığına da inanırım bu arada.

Kendi tecrübelerime dayanarak selim, can, kerem isimlerini önerebilirim.
  • duma duma dum  (23.08.22 22:30:07)
barlas koymayında ne koyuyorsanız koyun. barlası görünce midem bulandı malum kişi yüzünden.

  • nuisance  (23.08.22 23:54:01)