[]

Hukukçu arkadaşlara çok kısa bir soru-Beyan dilekçesi

Hukuk davsında karşı taraf beyan dilekçesinde benim beyanımda bulununan dava geçersizdir vs talebime mahkemeye emir vermektedir gibi saçma sapan şeyler yazmış. Bir de alakasız konulardan bahsetmiş. Bunları ciddiye alıp yanıt vermek gerekir mi yoksa zaten hakimler ona göre değerlendirir mi?
 
Dava dilekçeleri twitter mentionı olmadığından hukuki olayları ve hukuki gerekçelendirmelerinizi içermesi gerekir. Ayrıca davanın geçersiz olmasından kastın ne olduğunu anlayamadım?


  • cambalkon  (23.06.22 15:38:30) 
Yargılamanın yenilenmesi yolu istisnai bir düzenleme olup işbu dava açısından uygulanabilir değildir. Yasanın aradığı koşullar oluşmamıştır. İlk derece mahkemesinin kararı kesin olup tüm deliller toplanmış ve eksiksiz incelenmiştir. Karar usul ve yasaya uygundur.

Bu dava ise öncelikle usul yönünden hatalıdır. Esasa ilişkin olarak da açıklamalarımı yukarıda yineler...
  • nano mercy  (23.06.22 15:40:32) 
@cambalkon, bu durumda cevap vermiyorum olarak algıladım.


  • nano mercy  (23.06.22 15:42:05) 
Ben olsam konuyla alakasız olaylara cevap verip dilekçeyi uzatmazdım ama karşı taraf dilekçesini tamamen konuyla alakasız olgulara dayandırdıysa sadece bunların konuyla alakasız olduğunu belirtir ve kendi hukuki gerekçelerime ve olay anlatımıma devam ederdim


  • cambalkon  (23.06.22 15:49:23) 
cevap dilekçesi aşamaları tamamlandı ise cevap vermene gerek yok. ancak iddialarını güçlendirmek adına, hala delil sunma süren devam ediyorsa kısa bir beyanda bulunabilirsin.

tabi dosyayı incelemeden fazla yorum yapmak sakıncalı olacaktır.
  • gottacatchemall  (23.06.22 18:14:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.