Trafik cezasına online itiraz.

Ters şeride girdiğim için 1800 lira ceza yazmışlar fakat ne fotograf var ne bisey. Altında iki tane jandarmanin imzası var sadece. Buna itiraz nasıl edebilirim ve itiraz etsem işe yarar mı acaba ? Var mı yardımcı olabilecek?

cezada nereye itiraz edeceğiniz yazar. o makama dilekçe yazcaksınız. sonra uyap vatandaş portalda trafik idari para cezasına yazan yerden göndereceksiniz. mobil yada e imza istiyor sistem sanırım.

itiraz etmeniz işe yarar. mahkemeler iptal ediyor. ben de iptal ettirdim daha önce.
  • trajikomix  (21.06.22 20:27:03)
Uyapta bunun için bölüm var.

  • Unde bach canim  (21.06.22 22:25:10)
elektronik imzanız varsa vatandaş uyap üzerinden online yapılır. yoksa en yakın adliyeden gönderebilirsiniz cezanın kesildiği yere

  • paintov  (22.06.22 01:32:33)
Görüntü veya fotoğraf kanıtınız yoksa bir işe yaramayacaktir

  • kaiserr76  (22.06.22 09:45:30)
Benzer durumu yasadim

  • kaiserr76  (22.06.22 09:45:53)
cimer'e cezanın fotosunu istiyorum diye şikayet yazın plaka ve tutanak bilgileriyle. foto varsa yolluyorlar. cezayı ödeyip tutanakta yazan mahkemeye dilekçe verebilirsiniz. ama ters yöne gerçekten girdiyseniz paşa paşa kabullenin cezayı.

  • surprise  (22.06.22 11:24:34)
@surprise yok hocam girmedim. Yoksa hakkettiğim cezaya itiraz etmem.

@kaiser76 ters yöne girmediğimin kanıtı olarak bir fotoğraf mümkün değil işte maalesef
  • ismim ibrahim  (22.06.22 14:09:25)