Bu takıntı mı?

Arkadaşlar akıllı telefon kullanırken mutlaka kullandığım uygulama ile işim bittikten sonra direk arka plandan da kapıyorum. Yani telefonumda hiç bir zaman 2 uygulama birden arka planda çalıştırmıyorum.
Bu bir hasralık mı takıntı mı?
Sizlerde de var mı böyle birşey?
Aynı şey Google sekmeleri içinde geçerli. Gereksiz sekme asla açmıyorum.

hafızası az bir telefonum vardı, sıkça bazı uygulamaları kapatmak ve ön belleği temizlemek zorunda kalırdım. o zamandan beri dediğin alışkanlığı edindim. bence saçmalık yahut takıntı değil.

  • zgrydn  (13.04.22 13:37:02 ~ 13:37:47)
Bu bir takıntıya benziyor. Ama her takıntı ciddiye alınması gerekecek boyutta değildir.
Sanırım hayatınızın diğer alanlarını etkilediğinde, yaşamınızı normal yaşamanızı engellediğinde "hastalık" diyebiliriz adına.
Bende böyle bir takıntı yok ama başka şeyler vardır mutlaka.

Diyelim ki uygulamaları kapatmadan telefonu cebine koydun ve o an başka bir işle uğraşıyorsun. Aklın sürekli açık kalan bu uygulamalardaysa, bir an önce telefonu çıkarıp kapatmayı şiddetli şekilde hissediyorsan takıntı diyebiliriz sanırım.
Ama işine gücüne devam edebiliyorsan o zaman tercihtir, alışkanlıktır

Çok takılmayın :)
  • michael_knight  (13.04.22 13:39:33 ~ 13:41:29)
Ben de böyleyim. Hatta normalde aşırı düzenli biri değilimdir ama sanal ortamda inanılmaz takıntılıyım düzene. Galerimdeki fotoları düzenli olarak temizlerim, asla gereksiz dosya resim falan tutmam ki yer problemim de yok. Bilgisayarımda masaüstü simgeleri bir sütunu asla geçmez, her şey düzenli klasörlerdedir.

Hatta telefon rehberimde ihtiyaç duymadığım kimseyi tutmam düzenli olarak silerim rehberden insanları. Bununla ilgili bi duyuru da açmıştım hatta burdakiler de garipsemişti ileride işine yarar niye siliyosun diye dhdhd
  • nundu  (13.04.22 14:25:00)
bende de var. takıntı ya da kötü bir şey değil.

  • co2s2  (14.04.22 11:43:16)
ağır bir takıntı bence. günde x dakikanız bu kontrolle ziyan oluyor.
bence çözmeniz gereken bir sorun.
ironi yapmıyorum.
  • ebabil curnatasi  (14.04.22 12:05:31)
takinti degil aliskanlik bence. isin bittikten sonra kapatiyorsun. cok fazla takintisi olan biri olarak soyluyorum

  • bay b  (14.04.22 14:04:32)