Eski aracımın kaskosunun hasarsızlık indirimi yeni kaskoma yansır mı?

Dün aracımı değiştirdim. Bugün yeni araç için kasko yaptırıcam.

Eski poliçeyi hasarsızlığıyla vb devam ettirebiliyor muyuz yoksa direkt sıfırdan mı başlıyor her şey?

sigortam net'ten yaptırıyorum.

EK: Bir de bana "mevcut kasko poliçen var mı" diye soruyor, altında da hasarsızlık indiriminden faydalanmak için buna tıkla gibi bi şey diyor. Tıklıyorum, ekrana gelen formdaki "poliçe yenileme no" ve "poliçe acente no" kısımlarını nereden bulup dolduracağımı bilmiyorum. Ekte SS koydum. Mevcut poliçemi eski aracımın poliçesi olarak düşündüm. Eski aracımı dün takas ettim.

Yansır. Teklif otomatik olarak uygun gelir.

  • han20  (27.03.22 17:42:55)
Fiyatlar umduğumdan epey yüksek geldi de şüphe ettim o yüzden.

  • msb  (27.03.22 17:48:27)
Araç tipi değişmediyse devam eder. Yani binek araçtan hafif ticariye veya tam tersine geçmiyorsanız sorun yok

  • housedaki topal doktor  (27.03.22 17:49:03)
Sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları var.
Bazıları aradaki süre en fazla 2 ay, bazıları 6 ay, bazıları ise 2 yıl ise eski hasarsızlığı devam ettiriyor.

Bir sigorta acentasıyla görüşürseniz daha sağlıklı olabilir bu durumda.
  • burfak  (28.03.22 07:31:55)
Araçların değeri arttığı için kasko bedelleri de çok arttı maalesef. Geçen yıl kaskoya 1300 ödemiştim, bu sene 2800 :/

  • opucuk baligi  (28.03.22 19:41:43)