Elektrik faturası binlerce lira gelen ünlüler?

En düşüğü 2,5k ödüyor. Gördüğüm çoğu ünlü 6-7k ödüyor. Tamam çok zam geldi de bu kadar ne yapıyorlarda geliyor fatura?

Bizim düz vatandaş olarak doğalgaz faturamız uçtu ama bunların elektrik faturaları bizimkilerin 10 katı nerdeyse. Fark ne?

büyük ev, sürekli yanan ışıklar, sürekli kullanılan aletler vs.

dayımların iki katlı evine de 1000 civarı geliyor.
  • wild honey suckle  (03.02.22 18:44:55)
tüketimleri yüksek. adam ayda 1000 kwh tüketmiş diyor fazla geliyor. biz 3+1 evde 200 kwh tüketiyoruz.

  • jack lupino  (03.02.22 18:50:20)
evinde sauna,solaryum,ısıtmalı havuz, elektrikli sulama pompaları, hidrofor, iki kat için hidrosifon, bahçe için su motorları, güvenlik için gece aydınlatma ve kamera sistemleri, 2 büyük boy buzdolabı, dondurucu, her odaya klima, her odaya tv, hava temizleme makinesi, gibi detayları olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca evleri bizim gibi 2+1 değil. Çoğu en az 4+2 dublex/ triplex villalarda oyuruyor. bizim gibi 5 dklık ayakta duşa girip çıktıklarını düşünmüyorum. Bizim kadar da lamba sistemlerini tasarruflu kullandıklarını düşünmüyorum.

  • bugisme  (03.02.22 18:50:50 ~ 18:52:38)
hem evleri büyük, hem de para olduğu için biraz kısayım da tasarruf edeyim kaygısı yok, hunharca kullanıyorlar.

  • rose parks  (03.02.22 19:08:56)
bazıları doğalgaz yerine elektrik ile isiniyor.

  • all girls dream  (03.02.22 19:13:00)
Yukardaki cevaplara ek olarak aklıma yürüyüş bandı gibi spor ekipmanları geldi. Çok harcar mı bilmem fakirim ama ünlülerin evinde genelde bu tarz şeyler de mevcut

  • epitaf  (03.02.22 20:29:26)
listeye mustakil evlerdeki dis mekan isiklarini eklemek lazim.
ev buyudukce masraf katlanarak yukseliyor.

  • cooperr  (03.02.22 20:36:46)
Isınmayı elektrikle yapan 1+1 evde oturan 1 tanıdığa 1400 tl gelmişken, devasa müstakil evde oturanlara normal bence.

Bana 220 tl geldi tek başıma ne yaptın diye sor hiçbir şey ışık sevmediğim için akşam karanlık oturuyom bi de.
  • materyalist imam  (03.02.22 21:10:00)
Isınmanın, mutfağın tamamen elektrikle olduğu bir evde tüketim bayağı artabilir.

  • vampir akrep  (04.02.22 14:14:28)