Speaking geliştirme için yurtdışı şehir önerisi

Merhaba

İngilizce sözlü anlama/konuşma becerimi geliştirmek için bir yere turist vizesiyle gidip birkaç ay kalmak istiyorum. Türkiye’de TL maaşla uzaktan çalışıyorum. Hem pratik yapmak hem de maliyet düşürmek için bir ev arkadaşım olacak şekilde ev kiralama düşüncem var. Sizce mantıklı olur mu, hangi şehirde bunu yapmamı önerirsiniz (şu an aklımda yaşam giderlerini de düşünerek Budapeşte var.) Önerilerinizi beklerim.

Teşekkürler

Şahsen İngiltere ve ABD dışında gideceğiniz yerler gelişiminizi kötü yönde etkileyecektir. Native speakerlar içerisinde bulunmanız daha yararlı olacaktır. Speaking sadece konuşarak değil dinleyerek de geliştiği için dialekt, aksan ve deyim/atasözü kullanımı gibi çok değerli noktalardan mahrum kalmamanız gerekiyor.

ABD için California ve BK için Cambridge ve güneyi ideal yerlerdir.
  • heritage  (29.08.21 13:15:58)
hocam açıkça söyleyeyim, ingilizce konuşulmayan bir ülkeye gidip ingilizceyi iyileştirmeyi beklemek bence biraz anlamsız. ana dili ingilizce olan ülkeleri tercih edin. onlar da uzaklık ve kur dolayısıyla biraz pahalı olacaktır. bir tür organizasyonla beraber giderseniz belki daha faydalı olur. öyle şeyler araştırmaya bakın. work and travel ya da dil kursu, bebek bakıcılığı vb şeyler.

  • yedigimiztavuk  (29.08.21 13:23:55)
Şimdiye kadarki cevaplar için teşekkürler. Sonraki cevaplar için açıklığa kavuşturmak istediğim bir şey var: İngilizce öğrenmek değil amaç, pratik yapmak sadece. Mevcut ingilizce seviyem IELTS 7,5 bandında.

  • someonewalksalone  (29.08.21 13:35:48)
Mesele pratikse en sağlıklısı Cambly, italki falan gibi siteler üzerinden native hocalarla konuşmak. Çünkü Amerika ya da İngiltere'ye turist olarak gitseniz bile bir turist olarak gerçek anlamda İngilizce pratiği yapmanız zor. Sonuçta havadan sudan konuşacak insan lazım; bu da belli bir çevre gerektirir, ilk günden olacak bir şey değil.

Şahsen ben italki kullanıp çok memnun kaldım, orada yaptığım pratik sonra çok çok işime yaradı. Cambly kullanan arkadaşlarım var, onlar da gayet memnunlar.
  • salihdt  (29.08.21 16:45:12)