Her ay 3-4 tane ağrı kesici içmek

PMS ve reglin ilk 1-2 gününde özellikle baş - boyun - sırt ağrısı için her ay 3-4 tane dolorex atıyorum. Ağrı kesicilerin çeşit çeşit yan etkileri var, o yüzden dikkatli kullanın diyorlar malum. Her ay 3-4 tane (farklı günlerde, aynı gün max 2 tane) almak ne kadar zararlıdır?

Mumkun olan en hafif agri kesiciyi alin, dolorex cok hafif bir agri kesici degil. Voltarenle ayni diyebiliriz.

Mideye zarar verebilir mesela. Gerci cok asiri fazla kullanim degil ama…
Agri kesici yerine alternatifleri kullanin, sicak su torbasi, sirt egzersizi vs. bas agrisi icin bol su icmek, karanlikta takilmak vs.
  • kuehles blondes  (24.06.21 09:00:25)
Bence bunca ağrı kesici içmek düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanmaktan daha zararlı. Böylesine çok ağrınız oluyorsa bir doktorun kontrolünde doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz. Ağrıları ve regl sıkıntılarını ciddi ölçüde azaltıyor.

  • chillbabe  (24.06.21 09:02:59)
@chillbabe pcos için doğum kontrol hapı kullanıyorum zaten ama maalesef bahsettiğim ağrılara çözüm olmuyor.

  • gmzo  (24.06.21 09:15:54)
aylarca senelerce hergün ağrı kesici kullandım. ara ara da 1-2 hafta düzenli kullandığım oluyor. ölmedim. karaciğerim ve böbreklerim sağlam. bünyeden bünyeye farkediyordur tabi. dikkatli olmakta yarar var ama korkmayın bence.

  • sutlu nescafe  (24.06.21 09:41:57)
Bana gittiğim kadın doğum uzmanı ağrıdan 2 gün önce içmeye başlayıp 3-4 gün boyunca içmenin bir zararı olmaz demişti.

  • ms brownstone  (24.06.21 10:03:37)