akakame'nin sars-cov-2 başlığındaki entrylerinden rahatsız oluyor musunuz?

hani, "bugünün önemli gelişmeleri" ile başlayan entryler yazan yazar var ya ondan bahsediyorum.

niye rahatsız oluyorsun ki diyenlere diyecek bir şeyim yok, okuma geç diyebilirsiniz ama sürekli debe'de. ben rahatsız oluyorum şahsen. ilk başlarda bir anlamı vardı belki ama şu sıralar "faydasız bilgi" olarak algılıyorum ben.

valla debeyi uzun süredir belki bir yıldan fazladır falan takip etmiyorum ama takip ettiğim zamanlar bile life is drunktır fridanın parçalanmış omurgasıdır sürekli gün aşırı debede benzer entrylerini görmekten kıl olurdum. çoğunun da foyası sonra ortaya çıktı zaten aşırma hikayeler vs. açıkçası evet şimdi takip etsem ben de rahatsız olurdum.
ayrıca fav sayıları falan da baya düşmüş. çok da takma bence coronayla beraber zmaanla biter o da.

  • papuayenigine02561  (21.02.21 18:47:11 ~ 18:49:17)
Kafalarına göre debe hazırlıyorlar, ben de uzun zamandır bakmıyorum. Bu entry'i her gün okuyup beğenip favlamak da uç nokta benim için, ne hayatlar yaşıyor insanlar inanamıyorum.

  • Tochinoshin  (21.02.21 18:49:38)
Sürecin başındayken takip ediyordum ama şu durumda benim için de bir anlam ifade etmiyor. Bir de en son debe’de bir şey okuyup da aydınlandığımda 17 yaşındaydım.

  • ruhen hastayim ben  (21.02.21 18:50:08)
Salgının başında düzenli takip ediyordum yazarın malum entry dizisini epeydir bakmıyorum artık, hayırlı bir şey olursa zaten duyarım moduna girdim.

2009'dan beri sözlükteyim debe denilen zımbırtı çıktığından beri hiç tıklamadım.
  • hedep  (21.02.21 18:59:47)
debenin bu kadar iplenmiyor olması hoşuma gitti, ben de takip etmeyi bıraktım uzun süredir; ekşi'nin ne tarz zihniyetle dolduğunun çok net göstergesi. ama bunun böyle olduğunu bildikleri için araya fularlı şeyler sıkıştırmaya çalışıyorlar.

önceden bilgi alamıyorduk ya da nereden alacağımızı bilmiyorduk. bu saydede artılayıp debe'ye girmesini anlardım. ama artık bir anlamı yok debe'de olmasının, bu adamın bunu yazdığı da belli, okumak isteyen gider başlığına bakar. debe'de günlük güncellenen bir entry'nin bulunması saçma.
  • Jux  (21.02.21 19:05:27)
Hiç rahatsız olmuyorum, günlük rutinimde yazdıklarını okumak var hatta, sürekli debede olduğunu bilmiyordum bile. Son zamanlarda pandemi haberlerini pek takip etmiyorum, genel olarak şöyle bir akakamenin yazdıklarını okumak işime geliyor hepten habersiz kalmayayım diye, rahatsız olunmasına şaşırdım, bir ara kendisine felaket tellalı diyorlardı sanki yazdıklarını kendi uydurmuş gibi, bu durum kadar garipsemedim yine de rahatız olunmasını.

  •   (21.02.21 19:31:10)
her gördüğümde eksiliyorum ama debe'ye ısrarla giriyor.
bence en boş ve gereksiz işlerden biri.

  • nuisance  (21.02.21 20:03:23)
acikcasi hayat devam ediyor ama neden rahatsiz olayim ki?

her gün baktigimda tonla sayinin yaninda günlük derlenmis haberleri görüyorum, benim icin cok önemli, hangi ülke ne yapiyor, kim nerede seklinde.

begenmedigim seyi okumuyorum zaten. cok takilmaya gerek yok, hepimiz yetiskin insanlariz istedigimizi secme özgürlügümüz var.
  • duygusuzromantik  (21.02.21 20:12:35)
Sirf bunun icin debeye giriyorum. Rakamlara bakmiyorum sadece ozet haberleri okuyorum. baska bir yerde bu sekilde derli toplu bir kaynak yok.

Debe'nin ismi moci olmali. moderetorun caninin istedikleri. Hasan cihat orter entryleri yuzunden kusacagim artik.
  • atatapiti  (21.02.21 20:48:42)