Hangi kredi kartını kullanıyorsunuz?

Ek olarak yıllık kart ücretleri konusunda ne yapıyorsunuz? minimum 150-200 arası tutarlar, ödüyor musunuz her yıl? Daha önce işte üniv. kullandığım için hiç ödemedim ama birkaç ay sonra yaştan dolayı kullanamıyorum.
world platinum vardı, maaş müşterisiyken sorun yoktu ama artık maaş müşterisi değilim ve yıllık ücreti 180 tl.

Word Eco Kullanıyorum Yapı Kredi Bankasından
Hesap işletim ücreti, kart aidatı vs ödemiyorum.
Uzun zamandan bu yanan bankalar müşterilerine aidatlı ve aidatsız olmak üzere iki alternatif kart sunmak zorundalar.
  • paramolacak  (21.01.21 22:32:51)
aidatsız kart kullanıyorum. her bankanın en az bir aidatsız kartı olmak zorunda.

hesap işletim ücreti hiçbir bankada yasal değil zaten, yok.
  • jelly bear  (21.01.21 22:40:08)
bonus kullanıyorum memnun değlim ceptetebe geçmeyi düşünüyorum. yıllık kart ücretinin yarısı belli bi süre daha kullanma sözüne karşılık bonus olarak iade ediliyor ama yine de yüksek bence.

  • lesfeuxdartifice  (21.01.21 23:05:13)
Bonus Gold ve Enpara/Cardfinans var, Bonus Gold maaştan dolayı ücretsiz ama ücretli olsa da koymazdı, her ay 20-30 lira düzenli bonusu oluyor genelde, özel alışverişlerde 100-200 liralık bonus toplamak zor değil, ör; sadece kasımda 1000 liralık tek seferlik n11 alışverişinde birleşen kampanyalar ile 230 lira puan veriyordu galiba mesela.

  • atom karincanin torunu  (21.01.21 23:05:59)
cepteteb
odemiyorum
hesapta eft vb ucretsiz
havalimanlarında fast track hakkı
zaman zaman birçok kampanya var; netflix spotify yarı yarıya indirim, araba kiralamlarda indirim vb
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (21.01.21 23:13:28)
Kampanya, puan bakımından bonus daha önde gibi sanki her zaman.

  • six packsiz  (21.01.21 23:17:58)
ykb world gold + worl platinum ikisine de kk aidatı almıyorlar. platinum müşteri hizmetlerini arayıp ödemek istemiyorum dediğimde siliniyor. ama her sene aramam lazım öyle bir saçmalık var.

neden ykb dersen daha önce garanti ve akbank ile de çalıştım. en insaflı banka ykb. diğerleri ödeme gününü iki defa, bir iki gün geçir sonraki ayda en ufak gecikmede kartını kapatır, 15 gün gecik telefonla günde 5 defa arar. ykb böyle darlamıyor.
  • orpheus  (22.01.21 00:58:43 ~ 01:00:32)
Cepteteb ve iki bankanın aidatsız kartları var. Taksit, kampanya vs aidatsız kartla yararlanılıyor. Aidatlı almak saçma bana göre.

  • baal  (22.01.21 06:24:04)
Orpheus+1

  • primetime  (22.01.21 08:03:04)
Ağırlıklı enpara kredi kartı kullanıyorum, Ücretsiz kendileri 2 senedir 100 küsür lira verdi daha da

Garanti GS Bonus buna 150 küsür mü ne aidat ödüyorum maç bileti vs almak için kullanıyordum, şimdi aile market vs alışverişinde kullanıyor
  • birbilsem  (22.01.21 08:37:28)
enpara kredi kartı kullanıyorum. aidat işletim ücreti yok

  • sizofren06  (22.01.21 09:05:14)
enpara kredi kartı kullanıyorum memnunum

  • nahtoderfahrung  (22.01.21 13:18:29)
sadece tek kart kullanıyorum. gs bonus platinum.

  • makarnavodka  (22.01.21 13:53:16)
kullandıklarım:
garanti bonus
yk world
denizbank bonus ve bonus business
hsbc advantage

en kullanışlı olanlar ve en çok yüklendiklerim world ve bonus business.

garanti bonus'u iptal ettirecektim unuttum, bir türlü ettiremedim.
iki yıl önce bir kere kartın asgarisini yatırmıştım, ki normalde ne aksatırım ne de asgari tutar öderim ama o ay öyle gerekmişti.
şak diye kartın limitini yarıya düşürdüler, o gün bugündür de yükseltmediler.

kart ücreti de alıyorlar.
hatta bonus business gönderip asıl kartımla ortak limit kullandırmaya kalktılar.
"bonus business var nasılsa, o yüzden diğer bonus'u iptal edeyim" de diyemiyorsun, asıl kartı kapattırmıyor.
nasıl kazıklayacağını şaşırmış vaziyette yani.

orpheus'un dediği doğru, yapı kredi bence de en düzgün işleyişe sahip olan banka.
world de en kullanışlı kart zaten.
  • blatta hiberna  (22.01.21 14:00:03)