Bilmediğiniz dillerde sevdiğiniz şarkılar

Hiç anlamadığınız dillerde sevdiğiniz, tekrar tekrar dinlediğiniz şarkılar var mı?

İşbu soru bir damla Almancam olmamasına rağmen haftalardır sürekli AnnenMayKantereit dinlemem nedeniyle sorulmaktadır.

Büdüt: Asıl sormak istediğim soruyu sormamışım. Şarkıları paylaşabilir misiniz?

Ohoo. Bulgarca, Rumence, Sırpça, Gürcüce... çok var. Hatta Türkçeden bile çoktur.

Birer tane yazayım.

Rumence

www.youtube.com

Bulgarca

www.youtube.com

Sırpça

www.youtube.com

Gürcüce

www.youtube.com
  • dissendium  (27.11.20 20:21:04 ~ 20:32:05)
yok ya, sözlere odaklanıp mutlaka sözleri anlamaya, hiç olmazsa kelime yakalamaya çalışıyorum.

edit: bilmediğim dil veya bilinmeyen bir parça olmasa da bu ara buna sardım: www.youtube.com
bir de şu yıllardır en sevdiklerimden: www.youtube.com
  • pati  (27.11.20 20:23:23 ~ 21:48:12)
almanca bir şarkı vardı adını hatırlamıyorum. aşırı slow ve damardı. erkek söylüyordu. "ich liebe dich and genzifo" vardı nakaratında, tüm nakarat aklımda ama yazarsam saçmalamış olurum. hatırlayan varsa yaziversin süper olur valla.

  • diffarentiationation  (27.11.20 20:23:24)
  • freebird5406_2  (27.11.20 20:24:27)
@freebird5406_2 Múm linki bırakarak can evimden vurdun beni!

  • peki madem  (27.11.20 20:27:54 ~ 20:28:03)
Fince ve Almanca leziz şarkılar var ayrıca neden dili bilmem gereksin ki, mırıldanmak/eşlik etmekse sorun yok ezberlerim kolayca

  • owaki  (27.11.20 20:44:03)
@owaki Amacım sevdiğiniz şarkıları öğrenmekti aslında.

  • peki madem  (27.11.20 20:49:48)
Annenmaykantereit denince böğrüme ağrı giriyor. Temmuz'da koronain bok ettiği konseri aklıma geliyor. Şimdi dışarı çıkmayacak olsaydım daha uzun bı liste yapardım ama aklıma gelenler şöyle:

İzlandaca
Ólöf arnalds- eg umvef hjarta mitt
youtu.be

Portekizce
Dead Combo- ouvi o texto muito ao longe
youtu.be

Fransızca
Sam Karpienia- leş voyageurs
youtu.be

Senegalce(?? Bunun dilini anlayamadım)
Ablaye cissoko& Volker goetze- sıra
youtu.be

Arapça
El Far3i- tghayarti
youtu.be

Zazaca
Esrare deyir- gulam
youtu.be

Yunanca
Mana mou i agapi mu
youtu.be

İbranice
Hadag nash- sun
youtu.be
  • Amaranta ursula  (27.11.20 20:52:45)
Fransızca öğrenirken karşıma gelen bir şarkı az çok bişeyler anlamaya başlmaıştım sayesinde. www.youtube.com
çok eğlenceli geldi
Ayrıca,
www.youtube.com
  • spacevan  (27.11.20 20:53:59)
portekiz:
youtu.be

  • cooperr  (27.11.20 20:55:44)
dili hiç bilmiyor değilim, temel seviye sayılırsa eğer,

pljuni i zapjevaj moja jugoslavijo: www.youtube.com

dirlija: www.youtube.com

ilkine bayılıyorum. gizli gizli ağlayıp yugoslavya'yı özlüyorum.

dirlija aşırı şirin bir şarkı, dilime dolandı, bırakamıyorum. bu arada türklerin zaten bu şarkılardan bissürü kelime çıkarması mümkün dili hiç bilmeden... hep bizden şeetmişler çünkü hehe.
  • der meister  (27.11.20 21:10:56 ~ 21:13:30)
Cevaplar için çok teşekürler yavaş yavaş hepsini dinliyorum. Ben de size Akadca bir şarkı bırakayım: www.youtube.com

  • peki madem  (27.11.20 21:35:28 ~ 21:39:42)
Oi Va Voi - D'Ror Yikra çok seviyorum.
www.youtube.com

  • kendi helvasını kavuran zombi  (27.11.20 21:39:26)
Folon Salif Keita
youtu.be

  • ankarakecisi  (27.11.20 21:39:55)
www.youtube.com

ibranice dinliyorum!!!
sürekli, arabada, evde..
  • janderzel zartanyan  (27.11.20 21:48:27)
  • alfred  (28.11.20 00:09:45)