iş arama izni toplu kullanım ve yıllık izin

istifadan sonra iş arama iznimi toplu olarak kullanmak istiyorum ayrıca yıllık izinlerimi de kullanmak istiyorum diyip hiç ofise gelmeden ihbar süresini bitirebilir miyiz yeterli izin günümüz varsa? yani istifadan sonra izni onaylamama ya da iş arama iznini toplu kullandırmama hakkı var mı şirketin?

yıllık izin ihbar süresinden düşmez. yıllık izin dönüşü ihbar çalışmasını yapmanı isterler. iş arama iznini sonda toplu olarak kullanıp hak edişin kadar erken çıkabilirsin.

kanun bu şekilde. ama işveren ile görüşüp yıllık izinleri de ihbardan düşüp düşemeyeceğini sor. para ödemek yerine "tamam ihbardan düşelim" diyebilirler.
  • himmet dayi  (09.09.20 18:39:25)
İş arama iznini toplu bile kullansanız şirketten ayrılış tarihiniz yine o iznin bittiği gün oluyor

  • goodman  (09.09.20 18:53:39)
6 hafta ihbarım var, 6 hafta x 2 saatten 2 hafta kadar iş arama iznim oluyor sanırım, 6 haftayı 4'e düşüremiyor muyum bu durumda?

  • condom kurşunu  (09.09.20 18:59:21)
4.haftadan sonra işe gitmiyorsunuz ama çıkışınız 6. hafta yapılıyor. Şirketle anlaşıp çıkışınız 4.hafta olacak şekilde uygulatabilirsiniz. Ben kabul ettirememiştim sonra yeni başlayacağım şirket bizim için sorun değil gelip başlayabilirsiniz demişti. Eski şirkette burda çalışırken orada nasıl çalıştıracaklar falan deyip çıkışımı erken vermişlerdi

  • goodman  (09.09.20 20:23:14)
O 6 haftanın 4 haftasını çalışıp 6 haftalık para alacaksın. Acelen yoksa çıkışını 6. hafta sonunda yapsınlar zaten. 2 hafta çalışmayıp yarım maaş alırsın normalde.

  • himmet dayi  (11.09.20 02:29:02)