Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracağım, önümüzdeki sene hamilelik planlıyorum, o yüzden doğum paketi ilk bakışta mantıklı geldi. Sigortayı yaptırdıktan 12 ay sonra kullanılabiliyor sigorta, doğum paketi için 2 bin lira vereceğiz fazladan. İki senede 4 bin lira vermiş olacağız yani, gebelik süresince muayene, test ve doğum ücreti dahil oluyor buna. Acıbadem, Amerikan Hastaneleri dahil değil ama Medipol, Kolan, Central Hospital gibi kurumlar var..

Çocuk planlama işini yeni yeni düşünmeye başladığımız için henüz uzağım bu konulardan, o yüzden emin olamadım. Özel kurumları tercih ederim her şekilde sanırım ama, "bu sigortayı yaptırmasaydım keşke, Acıbadem'i tercih edeceğim" gibi bir düşünce oluşur mu sizce? Süreçle ilgili deneyimi olan suserlardan yardım bekliyorum..

Eşimin hamileliğinden anladığım kadarıyla; hamileliğin başından itibaren kendinize bir doktor bulmanız gerekiyor. Bu doktor sizin -sözle konuşulmasa da- badiniz oluyor. Hamileliğiniz süresince sürekli ona muayene oluyorsunuz ve doğumunuzu da o yaptırıyor. Bizim doktorumuz gece 2'den öğlen 2'ye kadar yanımızdaydı mesela. (Umarım sizin ki bir avazda doğar)

O nedenle bulduğunuz doktor hangi hastanedeyse (muayenehanesine gittiğiniz doktor hangi hastanede doğum yaptırıyorsa) o hastanelerde geçen bir sigorta çok işinize yarar. Biz 2017'de sadece doğum için hastaneye 3.000-TLnin üstünde para ödedik. (Epidural'lı oldu) ve yukadıda "sigorta geçiyor" dediğiniz özel hastanelerden biriydi.

Dolayısıyla sigortadan önce çevrenize sorup doktorunuzu bulmaya çalışın. O doktorun çalıştığı hastaneyi kapsayan bir sigorta yaptırın. Tabi doktorun iki sene içinde oradan ayrılmayacağının garantisi de yok.

Veya garatici davranır tüm hastaneleri kapsayan bir paket yaptırırsınız. Takdir sizin.
  • yargin  (10.08.20 15:27:58)
Kesinlikle önce doktorunuza karar verin. Bebek için karar verince zaten bir jinekolojik muayene şart. Birkaç doktor belirleyip görüşün muayene olun, doktoru da öyle seçin.

anadolu sigortadan tamamlayıcı yaptırdım ben, onda sadece yaptırdığın ilk ay hamile olamaman şartı var. Kasımda sigorta başlayıp aralık ayında Tüp bebek tedavisine başladım ben mesela.
  • ninotevtidze  (10.08.20 21:19:56)
Eşimin tamamlayıcı değil, normal sağlık sigortası doğum paketli idi. Son poliçeden 8 ay sonra hamilelik şartı vardı. (Allianz bu arada) tüm Dr. Kontrolleri özel bir muaynehanede yapıldı, tamamını karşıladı. Doğumu acıbadem de ve misafir hekim şeklinde yaptı, yanılmıyorsam 120tl gibi bir ödeme yapıp çıktık (epidural,2akşam konaklama)

  • oligomer  (10.08.20 23:17:37)
Tamamlayıcıda doğumun ne kadarını ödeyecek onu öğrenin. Normal özel sağlık sigortası bile bir limit veriyor sonuçta. Eğer ödeyeceği tutar düşükse belki normal ÖSS daha mantıklı olabilir.

  • kumulatifvergimatrahi  (11.08.20 09:52:14)
Doğum teminatı limitsiz, tamamını karşılıyor yani, 10 kez de gebelik takibini karşılıyor.. Tahliller, vs. de dahil. AXA, Allianz, Anadolu hepsinin bekleme süresi 12 ay şu an.. Dolayısıyla ortada henüz bir şey yokken doktora karar vermek de pek zor, iyice kafam karıştı :)

Çok teşekkür ederim cevaplar için, biraz daha düşünüp değerlendirmek gerekecek anlaşılan.
  • gmzo  (11.08.20 10:02:55)