Sosyal medya düzenlemesi hakkında

(git: eksisozluk.com)

- Uygulanabilirliği nedir?

- Eğer bu düzenleme kabul edilirse ne gibi sonuçları olur?

- Sonuçlarını tahmini ne kadar zaman içinde görmeye başlarız?

Hiçbiri mümkün değil, belki Facebook bi ofis açar ama Twitter konuyla ilgili muhatap bile olmaz gibime geliyor. Yani ne ofis açar ne de Türkiye'de veri tutar, bu veri tutma işini de hiçbiri yapmaz bu arada. Bant genişliği daraltılabilir ama bu zaten bizimle ilgili bir durum.

  • angelus  (02.07.20 12:43:06)
bu yasalarla mümkün değil hiç birisi, ofis kesinlikle açmazlar türkiyeye, sonu anca paypal gibi olur türkiyeye kapatırlar kapıyı.

  • nahtoderfahrung  (02.07.20 12:44:52)
Türkiye’de ofis açmaları demek Türkiye yasalarına tabii olmaları demek. Yasalara uymazsanız ceza veririz hatta faaliyetlerinizi durduruz demek. E diktatör yasalarına uymayacaklarına göre ofis de açmazlar. Açsalar da uymazlar. Kısır bir döngü var yani ortada.

  • jz  (02.07.20 12:50:08)
paypal gibi olur

  • infernalcadre  (02.07.20 13:33:11)
AKP kovmuyor da onlar işbirliği yapmıyor gibi göstermek için dönecek dümen.

Twitter, Facebook gibi platformlar kullanıcı verilerine sahip çıkmazlar ise değerlerini kaybeder. O yüzden Türkiye'nin her şeye hakim olmak istediği koşullarını karşılama gibi bir ihtimal yok. O sebepten Türkiye bunları istiyor ve dolaylı yoldan s.git diyor.

Yasa geçer ve şartlar buyrulur. Ardından HPD'li vekillerin twitlerini silmeyen hain Twitter hakkında haberler servis edilir ve Twitter Türkiye'deki faaliyetlerini durdurur.

Elimizdeki son objektif medya ve örgütlenme aracı olan sosyal medya da yasaklandıktan sonra seçimlerde verilmeyen oyların ve yapılan usulsüzlüklerin önemi kalmayacak çünkü tek bilgi kaynağı A Haber olacak.

Sene sonuna kadar gerçekleşmesini bekliyorum.
  • Novice  (02.07.20 17:12:01)
uygulanamaz, sosyal medya sitelerinin bant genişliği daraltılır. millet vpn kullanır ve protesto gösterileri başlar.

  • chomaristan  (02.07.20 18:23:04)