Hangi duş setini alsam?

Merhaba arkadaşlar,

Bugün bauhaus turu yaptık, biri küçük, biri büyük banyomuza 2 adet duş seti almak istiyoruz, kendi evimiz içini fayanslar dahil kırıyoruz, bu sebeple ankastre duş seti de alabiliriz onun için de sizlerden fikir almak istiyorum. benim fikrim duş setleri, bataryalar daha küt kesimli olsun daha şık duruyor gibiydi o yüzden hep öyle baktık fiyat aralığımızda 1500’e kadar tek bir duş seti için. Sorum ise şu, ekteki iki resimde;
1- beyaz yuvarlak sıva dışı duş sistemi ve markası grohe, fiyatı 1000 tl
2- küt kesimli olan ise markası ECA 1500 tl
Aslında ikisi de iyi markalar ama sırf dış görünüş için eca mı seçsem yoksa grohe mi seçsem markası için?

grohe'nin küt kesimli olanı yok muydu. 5 yıldızlı bir otelde kullanmıştım çok harikaydı. eca etmez o paralar. grohe ömürlük olur. arge'ye çok büyük paralar harcayan bir firma.

  • xrated  (27.06.20 22:33:57 ~ 22:35:01)
Ya grohenin küt kesimli olanı vardır mutlaka da bakmaya korkuyorum fiyatlar 2000tl’den aşağı değildir hem de bauhausta felan satmıyorlardı zaten :(

  • esinikaybetmiscorap.  (27.06.20 22:35:51)
abi duş başlığına ne kadar para verirsen ver kireç senin belini bükecek. bu kadar pahalılarını hiç incelemedim ama açılıp kireç temizlenebilir mi falan onları incele. eğer öyle bir olayı yoksa zaten 2-3 sene sonra kireç yüzünden fışkırtması zayıflayacak ve dağınıklaşacak. bi de "bence" bu duş başlıklarında çok fena tokatlama dönüyor. daha bilgili biri doğrular veya yalanlar bu düşüncemi de.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.06.20 22:41:15 ~ 22:42:58)
Ben de bir otelin spasında grohe kullanmıştım,aşırı beğenmiştim ya.Onu tavsiye ederim

  • ırene adler  (27.06.20 22:59:14)
@ proletarier aller lander vereinigt euch
'A katılıyorum. Dedemlerde de tepeduş dedikleri naneden var. Mis gibi kireçlenmiş ilk hali ile alakası yok. Bu kadar para verme, sonuçta çok basit bir cihaz bunlar. N11'de bilmemnede bence çok daha uygunlarını bulursun.

  • denizgonen  (28.06.20 10:58:29)
Marka olarak bilmem ama 2. si daha şık durmakta. tabi banyonun dizaynı da bu konuda önem teşkil edecektir. Her iki sette şayet merkezi ısıtmaya bağlanacaksa sorun teşkil etmez. fakat elektrikli şofben gibi bir cihaza bağlanacaksa performansları düşük olacaktır. Tepe duş için biraz yüksek basınç gerekiyor.

Şayet gömme yaptıracaksanız ve duş alanı dar ise vücudunuzu köpüklerken suyu kapatmak zorunda kalıyorsunuz. yuvarlak borulu olanları köşeye çevirebiliyorsunuz.

Banyo 1 kez kırılıp döküleceği için seçimi dikkatli yapın. bir daha banyo kırılmayacak.

kireç ise sorun edecek bir şey değil. bir leğene 2-3 litre kadar kaynamış su koyup içerisinde bir avuç limon tuzu atıp karıştırın. başlıkları içine koyup yarım saat bekleyin.
  • janavarorion  (28.06.20 11:13:28)