12.000 TL bütçeyle gaming laptop arıyoruz. Öneriler?

www.hepsiburada.com

arkadaşım bunu seçmiş. alternatif önerebilir misiniz?

edit: ekran 17 demiştim ama 15.6 inç olacak. karar kesin yayalım.

ben bunu da beğendim örneğin: www.monsternotebook.com.tr

oyun laptoplarında en önemli iki unsur işlemci ve ekran kartıdır, sonrasında soğutma gelir, çünkü masaüstü bilgisayarda, fan değiştirmek vs gibi soğutmada alternatif çözümler bulabilirken, laptop için bu çok kısıtlı. tabi bu benim fikrim. zaten ssd, ram gibi diğer donanımlar anakartın elverdiği ölçüde artırılabilir. bahsi geçen 2 seçenek arasında ekran kartı açısından rtx2060 daha güçlü sanki. daha önce laptop alan arkadaşlarımın deneyimlerinden yola çıkarak konuşuyorum; hp laptop alan arkadaşlarımdan sıkıntı yaşayanlar olmuştu (aşırı ısınma vs.). bu konuda daha tecrübeli arkadaşların da mantıklı önerileri olacaktır. şimdiden hayırlı olsun.

  • puslukitalaratlasi  (26.05.20 17:39:32 ~ 17:39:50)
2060 veya 1660ti altında o paraları vermeyin. 17 inç gereksiz 15 alıp 2 bine monitör alın.

  • bahoho  (26.05.20 17:41:52)
Siz 17 inch alın kardeşim :D Canınız isterse bir de monitör alırsınız sonra :) Günün birinde ya sıkıldım bu odadan bi salona geçip takılayım dersin de yapamazsın

  • bir peynir kutusu kibrit  (26.05.20 17:45:39)
MSI'a o parayı vermek, paranın yarısını çöpe atmak gibi. Buyrun bunu alın:

www.hepsiburada.com
  • synthetic a priori  (26.05.20 18:02:08)
O fiyatlara çıkılıyorsa ekran kartı en az 1660Ti olmalı. MSI'a o parayı vermeyin sakın.

  • allahkitapwesli  (26.05.20 18:40:06)
Herkes söylemiş zaten ben 12bine çıksam sahsen rtx2060 kovalardım işlemciyi belirli bir seviyede tutmak kaydıyla. Monster'lar bilinen markalardan bazı sorunları yüzünden ayrılabiliyor haliyle, model bazında kullanici deneyimi araştırın forumlarda sıkıntısı yoksa alın çünkü teoride donanımı çok iyi. Stokta görünmüyor suna da bakabilirsiniz www.monsternotebook.com.tr ilmecisi de bayağı iyi bunun.

@synthetic 'in önerdiği makinenin işlemci son donemin en iyi serisi. Fakat rtx2060 almayacaksanız çok mantıklı bir seçenek. 15.6 tabi ekran.
  • karacigerim vur kadehlere  (26.05.20 19:01:30 ~ 19:06:50)
www.hepsiburada.com

asus olsun derseniz synthetic +1
  • fezagezgini  (26.05.20 19:15:08)
hangi makinayı aldığını bilemem de sakın ola hepsiburada'dan almak gibi bir hataya düşme. parayı çekip seni aylarca süründürebilirler.

  • orpheus  (26.05.20 19:19:59)