İzmir'e hakim olanlar bi bakabilir mi?

Bayramdan sonra İzmir'e taşınacaktım ama hâlâ daire bakıyorum.
Aracım var ve iş yerim yok (home Office) sık sık çevre illere gidip geleceğim.

Şu ilanlarda ki semtler ve muhit/kira oranı nasıldır acaba?
Hakikaten değecek bir özelliği olmadığı sürece 1750 lira bütçeyi geçmemek istiyorum.

www.sahibinden.com

abi bayraklı çiğli otoban kenarı bir sürü site var. mesela soyaklar var hemen otobanın dibi. otobandan hemen yardırır illere rahatça ulaşırsın. soyakta 1+1 ler 1500 falan.
3.ilan hariç diğerleri ulaşımı kolay. bornova çok yoğun bir bölge. örnekköy bayraklı daha mantıklı.

  • mikahakkinen  (23.05.20 13:01:39)
ben olsam her ne kadar aracım olsa da araca bağımlı bir yerde yaşamak istemezdim.
anladığım kadarı ile site içinde bir şeyler bakıyorsun. site olduğu zaman bu fiyatlara bir de aidat ödeyeceksin.

örnekköyü ve yeni girneyi geç.
soyak'ın sitelerini kontrol et, mavişehirdeki bence kıyak.
karşıyaka - bostanlı - mavişehir tarafında denize yakın yerleri filtreleyerek biraz daha araştırmanı dilerim. keşmekeşten uzak, sakin ve saygılı komşular için.

şimdi dediğim filtreyi uyguladım ve bütçeni aştığını gördüm. ben geçen yıl 1350 liraya 3+1 doğalgazlı bir evde bostanlıda yaşıyordum. sana kolay gelsin. umarım dilediğin evi bulursun.

Merkezde yaşamak senin için olmazsa olmaz değil ise Urlaya bakabilirsin. bahçen falan olur :)

www.sahibinden.com
  • hippokondriyak  (23.05.20 13:10:27)
genelde şehir merkezi değil de yüksek yerleri seçmişsin. özellikle örnekköy fiyatların ucuz olmasının sebebi bu. araba olduğu için de mantıklı.

  • anarsika  (23.05.20 13:12:53)
merkez takıntın yoksa urla ya da güzelbahçe 'de yaşamak güzeldir.

  • alicandan  (23.05.20 14:29:41)
senin seçtiklerinden en iyisi 3 numara. ama metrekaresi küçük.

  • alicandan  (23.05.20 14:30:25)
mikahakkinen'in söyledigi bölgede yaşiyorum. otobanın alt tarafındanki soyaklar yerine üst tarafındaki sitelere bakmanı tavsiye ederim. soyaklar gereksiz pahali ve gecekondu mahallesinin dibinde. daha üstlerde yüksekvadi evleri var, kiralar nispeten daha ucuz, sessiz ve huzurlu. cevreyoluna araba ile iki dakikada ulasiyorsun.

bunun disinda karsiyakada ciglide ataşehir bölgesinde ve daha ileride ulukent civarında da güzel siteler var ama ulasim biraz daha zor olur.

bornova ihtimallerini elemeni tavsiye ederim, bornova artik yaşanabilir bir yer olmaktan cikti, ögrenciler yüzünden kiralar cok pahali.

narlidere ve güzelbahce taraflarında da güzel evler var, istedigin seviyede bir kiralik orada bulabilirsin.

buca söz konusu bile degil ama gaziemir taraflarında uygun bir fiyata site icinde ev bulabilirsin. gaziemirden otoban baglantisi kolay ama şehir merkezine arabanla gitmek bir ölüm. sehir icine giderken izbanı kullanirsin.
  • proteus  (23.05.20 16:34:18)
şimdi verdigin örneklere baktim ama bornovadaki ev sanayi sitesinin icinde. örnekköy evleri ise göründügü gibi cevreyolundan ciktiktan sonra 15 dakika yokus cikabilirsin, körfez evlerinde oturan bir tanidik var, site yönetiminden sikayetci, ilk firsatta cikacagim diyor.

  • proteus  (23.05.20 16:36:09)
Doganlardaki eve ben gidip bakmistim. Otobana yakin ama oraya ulasmak icin kotu yerlerden geciyosun ve etrafinda yerlesim yok gibi. Bence evka 3 e bak.

  • overdose  (23.05.20 16:56:57)
Gidecegin çevre iller hangileri?

Bana bu da önemli geldi.
Kuzey kuzeydoğu da ile Karşıyaka Çiğli aralığında, Anadolu cad./İzmir Çanakkale yoluna ya da çevre yoluna yakın bir yer tutmak daha mantıklı.

Guneydeki iller ise de ona göre işte.
  • encokbenisevinnolur  (23.05.20 18:03:25)