Kıyafetlerde ki Kedi Tüyü Sorunsalı

Selamlar, evde ki arkadaş uzun zamandan bu yana tüy döküyor cinsi gereği uzun tüylü bi vatandaş. Bu kardeşin tüyleri tabi hep bizim kıyafetlerde ki özellikle siyah giydiğim için hanzo gibi geziyorum kıllı tüylü. Şu yapışkanlı ruloların dışında - kardeş şu daha iyi toplar- dediğiniz bir yöntem var mı ? birde bu aşağıda ki alet kıyafet için rulo dan daha iyi midir?

www.trendyol.com

O aletin aynısı var bizde, ben yine yapışkan rulo kullanıyorum :/

  • kobuzchu kiz  (20.05.20 11:42:28)
O aletten bende de var. Sadece koltukları falan tüyden arındırmak için işe yarıyor. Yapışkan özelliği olmadığı için kıyafette pek işe yaramıyor. Yapışkan rulodan daha iyi bir şey maalesef yok.

Bu arada ben çamaşır kurutma makinesi aldım. Evcil hayvan modu var. Ben de çok siyah giyerim. Atletlerim bile siyah. Tüylerin %90'ını makine alıyor. Kalan %10 için de rulo kullanıyorum.

IKEA'nın BASTIS adında ruloları var. Hem ucuz hem çok iyi. Öneririm.
  • himmet dayi  (20.05.20 11:51:29)
koli bandı da deneyebilirsiniz

  • fingers of fury  (20.05.20 12:23:59)
Kedili eve kurutma makinesi şart ve robot süpürge şart ama giysiler için özellikle kurutma makinesi şart. Tüy vs ne varsa topluyor. Tertemiz çıkıyor tüm giysiler. Yoksa rulo vs o kadar etkili olmuyor, sadece anlık olarak az bir tüy varsa ise yarıyor.

  • fraise  (20.05.20 12:39:12)
o rulolar falan gereksiz pahalı. toptan alınan koli bandı hem daha iyi hem de daha çok iş görüyor.

kedili bir evde tüye karşı sürekli temizlik (sürdürülebilir değil o yüzden her gün çalışan bir robot süpürge) kurutma makinesi (gerçekten çok iyi tüy topluyor, koltuklara vesaire de örtü serilip haftada bir yıkanıp kurutma makinesinde de kurutulursa evdeki tüyü bayağı azaltıyor. üstüne de havada uçuşan tüylere karşı da koli bandı.

olay ne yazık ki tüylerin sürekli temizlendiği bir düzen oluşturmaktan geçiyor.
  • denizgonen  (20.05.20 12:45:02)