iphone sürekli reset atıyor

merhaba arkadaşlar
Pilim çok çabuk bitiyordu ama bir sorunum yoktu. Bu sabah 30 cm yüksekten çok sert olmayacak şekilde düştü telefon, kapandı.
Açtığımda şarjı %1 gözüküyordu ve sürekli değişiyordu %50 %30 diye. 1 dakika içinde de kendini kapatıp tekrar açıyor. Sürekli bunu yapıyor.
1 dakikadan uzun açık kalmıyor. Ve ayrıca kapanup açıldığı zaman pin kodu da sormuyor.
Düşünce bataryası mı hasar gördü acaba, sizce başka sorun olabilir mi?

cihaz iphone 6 32gb

iOS güncel mi? Benim iPhone 6 da da oluyordu. Artık ömrü dolmaya başlıyor

  • insomniac  (03.05.20 18:39:19)
@insomniac evet güncel. yere düştükten sonra birden olmaya başladı zaten. yazılımsal olmasına imkan vermyorum o yüzden :(

  • Barki  (03.05.20 18:40:55)
dustukten sonra olduysa, her sey olmus olabilir. pin kodunuz oldugu halde sormuyorsa belki sadece ekran kararip geliyordur. gecmis olsun.

  • yoggi  (03.05.20 19:30:04)
yeniden başlattığı için pin kodu sormuyormuş. apple logosu geliyor öyle açılıyor yani.
pilim öldüğü zaman da böyle oluyordu, pili değiştirince düzelmişti. telefonu düşürünce pili mi bozuldu acaba diye de düşünüyorum :(

  • Barki  (03.05.20 19:41:21)
anakart vs bişeylerde kırık olmuştur hocam muhtemelen. milimetrik kırıklar tabi daha az belki. iyi bilen bir yere götürüp ücretsiz muayene ettirin

  • avatar is back  (03.05.20 19:58:40)
apple logosu ile yeniden baslatma sorunu cogunlukla donanim sorununa isaret eder.

guncel olmayan telefonlarda da bu oluyor ama dustukten sonra oldugu icin, ona yoramiyorum.

guncelleme yapmak icin de telefonun kapanmamasi lazim. bilgisayara itunes kurup kurtarma moduna alin, o sekilde kapanmiyorsa guncelleme deneyebilirsiniz. (yedeklerinizi alin) ayrica son karar da sizindir. kapanmadigina emin olmadan guncellemeye bulasmayin
  • yoggi  (03.05.20 20:04:12)
batarya soketi veya diğer soketlerden biri çıkmış olabilir mi yerinden? bir kaç defa buna benzer sorunlar yaşadım ve bu şekilde düzeldi. Ayrıca hazır soketleri çıkarmışken diş fırçasıyla hafifçe fırçalayabilirsiniz.

  • rich folks hoax  (04.05.20 03:04:39)