Sakal Tıraşından Keyif Alıyor musunuz?

Son 8-9 senedir hep sakallı gezen bir bireydim. Ancak son 1 aydır herhangi bir zorunluluk olmamasına rağmen günlük tıraş olmaya başladım.

Gün geçtikçe bu işlemden aldığım keyif arttı. Sadece köpükle yaptığım tıraşı, önce cildi sabunla yıkamak, sıcak havlu kompresi uygulamak, tıraş sonunda da nemlendirici kremler kullanarak tamamlama aşamasına geldim.

Akşamları sabah olsa da bir tıraş olsam diyorum, kendie ayırdığım o 10 dakika terapi gibi geliyor neredeyse.

Sizde durumlar nedir?

Biraz daha maddi durumum olunca geleneksel tıraş yöntemi ekipmanları almayı planlıyorum ancak onlarda ki jilet kullanımı vs açıkcası biraz tedirgin ediyor.

Evet, bana da terapi gibi geliyor. Zaten çok sakalım yok ve o yüzden angarya bir iş de olmuyor. Şimdilerde safety razor aldım, içine jilet koyulan tipten. Onunla tıraş oluyorum.

Ama bir şey fark ettim. Tıraş olmayı en zevkli kılan şey dolgun, etli, belki de şişman bir surat olması. Youtube da tıraş videolarını izliyorum, böyle tombiş herifler cırt cırt iki saniyede tıraş oluyorlar.
  • malheiros  (18.02.20 11:31:08)
kendim yapmıyorsam alıyorum +1. üşeniyorum. üşenince uzuyor ve evde kesilmesi zor hale geliyor.

berbere gidiyorum. köpürtme, traş etme, kil maskesi, sıcak havlu, krem vs. hoşuma gidiyor.
  • kibritsuyu  (18.02.20 11:31:39)
ev ya da berber olması fark etmiyor. nefret ediyorum ve sakallarım beyaz olduğundan bir anda 55 üstü gösteriyorum. bazen keşke köse olsaydım diye iç geçiriyorum.

  • kafa koparan manyak  (18.02.20 11:34:15)
2013'ten beri jilet değmedi, sakallarım sert olduğu için mach3 kullansam da, en kral köpüğü kullansam da canım yanıyor.

  • kimlanbu  (18.02.20 11:40:52)
berberdeki çok keyifli ya. böyle sıcak fırça ile sabunu sürme, sonrasında ustura ile cırt cırt kesme seansı.
yoksa bilmem ne markanın 150 bıçaklı zımbırtısı ile o kadar keyifli olmuyor.

  • orijinal nick bulamadim  (18.02.20 11:54:57)
Dışarda sakal traşı olmam. Kendim olurken de pek keyif aldığım söylenemez.

  • battal gemalmaz  (18.02.20 12:06:16)
Her gün nefret ile oluyorum.

  • sckxyss  (18.02.20 12:18:46)
çok zevk alıyorum. hele berberde oluyorsam çok daha zevk alıyorum.

ayda bir traş olan birisi oldugum için hoşuma gidiyor olabilir, her gün traş olsam sıkılırdım belki.
  • dafuq  (18.02.20 12:36:02)
Bende tam tersi :):)
Yıllarca gün aşırı traş oldum, şimdi son 8-9 aydır 15-20 günde bir makine ile sıfıra yakın vurup geçiyorum.

Berberde sakal traşı olmanın keyfi başka ama
  • birbilsem  (18.02.20 13:32:51)
Haftaici mecbur oluyorum iş nedeniyle ve nefret ediyorum. Tıraş ile uğraşmak istemiyorum. Normalde 3 numara sakalla gezerdim.

  • Topalordek  (18.02.20 13:36:40)
kaçınılmaz olduğu için zevk almaya çalışıyorum ama abv

  • bir soru sorcam  (18.02.20 13:54:31)
kendini mıncıklayasın gelmiş. aksi durumda bir insan niye keyif alsın tıraş olmaktan.

  • d e j i n  (18.02.20 14:20:50)
böyle bir şeyin varlığından geçenlerde sözlükteki bir başlıktan haberim oldu. geleneklsel tıraş sevenler, bunun için malzeme alanlar bunu hobiye dönüştürenler falan varmış.
(bkz: geleneksel tıraş)

www.geltir.com
www.badgerandblade.com
  • veritaslibertas  (18.02.20 14:32:10)
çok da güzel yapıyorsunuz! aynı şey benim için kahve demlemede geçerli mesela. ağırdan alırım her şeyi, olması gerektiği gibi. hızlı yaşanan şu evrende ne ile uğraşıldığı, ne yapıldığı bilinmiyor çoğu zaman. yemek yemek 5-10 dakikalık bir olay haline gelmiş ki, ne yazık. sorsan ne yediğini söyleyemeyecek insanlar çıkar, neden? çok doğal, gereken dikkati ve saygıyı göstermiyorsun uğraştığın şeye!
insanın kendine değer vermesinin bir göstergesidir bence bu. en kıymetli şey değil midir zaman? onu kendimiz için kullanmak ne kadar da büyük bir imtiyaz kendimiz için!
biraz daha ilerlemek isterseniz, size reddit'i veya ilgili uluslararası fb gruplarını takip etmenizi öneririm. yalnız olmadığınızı görünce daha da seveceksiniz.
iyi günler.
  • umutlarivarolankisi  (18.02.20 15:01:58 ~ 17:43:37)