Eşyalı Ev / Eşyasız Ev Kararsızlığı

Arkadaşlar, max 3-4 sene kalmayı planladığınız bir yerde eşyalı evler ile eşyasızlar arasındaki fark 300-400 TL civarıysa sizce eşya almaya değer mi?

maddi durumlar elveriyorsa kendi eşyan alman daha iyi bence, zamanında ben de bu ikilemde kalmıştım, eşyasız evi seçtim, doğru bir karar olduğunu şimdi rahatlıkla söyleyebilirim.

  • blue rebel motorcycle club  (02.12.19 23:47:47)
değmez. eşya taşımak bile başlı başına dert. eğer tutacağın evdeki eşyalar yeni ve temizse hiç düşünme.
şu an ben böyle bir evde oturuyorum ve çok memnunum. öyle yurt odası gibi bişey değil. temizlik ve faturalarda dahil. daha çok otel gibi.

  • scudman1  (02.12.19 23:47:53)
Eşyaların durumuna göre. Yeni düzgünse eşyalı halde tutardım sanırım.
Mantığım şu,
300x12 3600
3 yıl olsa 10800
Bu paraya tüm evi döşemek var.
Kimse üç yıl vade yapmaz. Bu para istediğiniz eşyalar iicn az gelebilir. Ve yeni eve gidince taşınma masrafı da olur.
Onun yerine eşyalı evde kalıp, mümkünse bir miktar parayı döviz ya da altınla biriktirip yeni eve gidince taşınma masrafı da olmayacağından yeni eşyaları alıp otururdum
Tasinma masrafı da her halde şu anda 3000 TL aşağısına değildir. (bir yıllık kira farkı gibi)
  • kisa  (02.12.19 23:51:17)
o eşyalarda senden önce kim bilir kimler yattı kalktı. bir de bunu düşünmek lazım

  • dafuq  (03.12.19 11:23:49)
Yatak, koltuk vs gibi eşyalar değil de beyaz eşyalar için mantıklı bence.
Ben buzdolabı, çamaşır makinesi, masa ve sandalyeler ile bir gardrop sistemi olan kısmi eşyalı bir ev tuttum. Kendim de ikeadan bir yatak ve küçük bir koltuk aldım. Taşınma, yerleşme kısmı çok kısa, pratik, sorunsuz oldu.
Yakında başka bir yere taşınıyorum ve hiç gözümde büyümüyor taşınma kısmı.
  • sopiro  (03.12.19 12:10:34)
Bekarsanız hiç gerek yok eşyalı evi tutun geçin. Eşyalı evde bir çok şeyden kurtuluyorsunuz elektrik, su, doğalgaz vb. abonelikleri, eşya alımı gibi zaman ve maddiyat kaybından kurtulursunuz. Ev değiştirmeye kalksanız eşya taşımak bir dert, şehir değiştirirseniz o eşyalara yarı değerini verirlerse dua edin.

Arada ki fiyat farkı görmezden gelinebilecek bir düzey ise eşyalı yok çok fazla olacaksa temel ihtiyacınıza yönelik eşyalar olacak şekilde almanızı öneririm.
  • murtiii  (03.12.19 23:36:56)
Eşyalar düzgünse uğraşmaya değmez. Kredi çekip alsan 20.000tl nin aylık faizi 200-250 lira zaten

  • okumakserbestbegenmeksart  (03.12.19 23:37:19)
bilmiyorum bende mi cenabetlik var ama bilinen markaların ürünlerini almama rağmen hep sorunlu çıkıyor ürünler. kalite yerlerde. sakın alma. boşver parayı marayı. değmez.

  • prizmatik  (04.12.19 00:39:41 ~ 00:44:17)
tabi ki esyasiz. matematigi cok basit.

  • hot potato  (04.12.19 00:40:32)