Sürekli düşük tansiyon

Son 1-2 yıldır sürekli yorgunum, yüz ifadem bile değişti. Gözlerim hep bayık bakıyor ve hareketlerim yavaş. Uzun süredir aklımdaydı, kendimi ortalama hissettiğim bir an eczanede ölçtüreyim dedim 9'a 6 çıktı. Şu an bunu yazarken bile odaklanma sorunu yaşıyorum. Sanki ağır çekimde gibiyim sürekli ve bıktım artık bu durumdan.

Düşük tansiyon tedavi edilebilir bir şey mi? Hangi bölüme gitmeliyim? Her gün 1 bardak tuzlu ayran içsem gün içinde kendimi daha iyi hissedebilir miyim?

Öncelikle aile hekimini görüp bir kan tahlili yaptırsan daha bi güzel olacak sanki.

  • Mirket  (06.11.19 18:25:09)
Sigarayi birak,yemene icmene dikkat et,bi kac kilo al duzelir.

  • duptıs  (06.11.19 18:28:21)
önceki tavsiyelere katılmakla birlikte ağır gelmeyecek sporlar yapabilirsin.. mesela haftada 3 kere bisiklet turuna çıkarak dayanıklılığını arttırabilirsin stresin azalır tansiyon sorunların kısmen düzelir..

*düşük tansiyonu olanlara hafif egzersizler tavsiye ediliyor diye biliyorum..
  • strobist  (06.11.19 18:40:31)
baş dönmesi veya dengeyi kaybetme gibi semptomlarınız yoksa müdahale gerektirmez kandaki yüksek oksijen kısmi basınçları vazodilatasyona neden olur. tiroid seviyeleriniz kontrol edilmelidir.

  • aegina  (06.11.19 19:20:43)
10 yıl önce tansiyonum 10-6 civarında seyrediyordu. düzenli olmasa da spor, hareketli yaşam tarzı ve kilo alımıyla 12-8 bandına sabitlendi.

  • heidi'nin dedesi  (06.11.19 19:34:01)
Sağlıklı kilo almayla ilgili yardım isterseniz ulaşabilirsiniz.

  • duseyazar  (06.11.19 19:37:09)
Ben şahsen uzun süreli aç kalmamaya dikkat ediyorum. Muhakkak sabah 8:30 olmadan çok sağlam bir kahvaltı yapmış olmam lazım ve günde 3 ara öğün bademli galetalı falan.. ayrıca günde en az 1 kase yoğurt yemezsem dengeleyemiyorum.

Beslenmeye dikkat etmezsem düşük tansiyondan çarpılıp resmen içimin kaydığını hissediyorum.

Bu arada sabah kalkar kalkmaz propolis ve bal karışımı yiyorum çok faydasını gördüm tavsiye ederim enerji yükseltiyor.
  • lambada  (06.11.19 19:40:21)