şu araba alınır mı? (vol 3)

www.sahibinden.com

umarım serinin son sorusu olur. içime fenalık geldi araba bakmaktan.

not: ehliyeti yeni aldım, ilk arabam olacak. acemi arabası.

c3 basarili bir modeldir. temiz ise alabilirsiniz. ki ilandaki bence degil. temiz c3 bakmaya devam. ama modus'u hala oneriyorum. c3 un temizini bulmakta zorlanirsiniz ama modusun zorlanmazsiniz. ban hala modus diyorum.

  • turbo sadık  (03.11.19 12:18:33)
ben bunun lpgli otomatik olanını kullanmıştım 2004 modeldi
anormal bir şey gözlemlemedim.

  • tamamhosdiyonda  (03.11.19 12:48:02)
O paraya fiesta al bence daha iyi. Dizel piyasası olan araç daha sağlam.

  • Topalordek  (03.11.19 13:53:25)
multijet punto baksana. tam taksici arabasi, bakimlarini aksatmazsan uzun sure motor istemez.

citroen piyasasini ve motorlarini bilmiyorum. ama arac temiz gibi duruyor. iyi bir motor ustasi gorsun ama.
  • 1917  (03.11.19 14:04:19)
ehliyet sınavına bu arabayla çalışıp, bu arabayla geçmiştim. şu an bir duygulandım. tam acemi arabası anlayacağın. alınabilir.

  • anarsika  (03.11.19 15:49:20)
vay arkadaş şu araba 5 sene önce 18 bindi. lanet olsun.

  • ya ben lan neyse  (03.11.19 15:51:05 ~ 15:51:14)
O fiyata fiesta'nin hosafini alirsiniz ancak. Ayni model ayni konusyonda fiesta imkansız. Fiesta'nin piyasasi yuksek.

Hangi arsbayi sorarsan sor, insanlar sana "onun yerine suna baksana" diyecek. O dedigine baksan başkasi gelip sunun yerine buna bak diyecek, oyle gider. Dunyanun sonu değil, en fazla uc bes zarar edersin, begendigin arsbayi gotur baktir al gec.
  • stavro  (03.11.19 18:29:00)
Hyundai getz al, tam ilk araba için yaratılmış.

  • xdenizx  (04.11.19 10:38:25)
150 bin km'deki bir fransız arabasını almanı önermem. Ne fransız, en alman, ne italyan, al bir japon rahat et. Yağını, suyunu eksik etmezsen milyon km götürür seni.

  • yardım edin  (04.11.19 12:38:04)
Buradaki arkadaşları tenzih ederim fakat şu fransız arabası ön yargısını kenara bırakın. Ben 10 senedir(130bin kmdir) C4 kullanıyorum ve herhangi bir sorun olmadı. İlk araban olacak ucuz parçaya sahip basit bir araç al. Ucuza al ucuza sat sonrasında istediğin arabayı alırsın çok takılma

  • mirty  (04.11.19 13:13:53)
hocam devir fransiz devri. eskidendi o. fransizlar cok buyuk para edecek. ha japonlar konusunda hemfikiriz adamlar cidden saglam yapiyor japon demeyelim sadece kore de cok iyi.

onemli olan fransizlar.
2000'den once opel cok iyiydi. 98 kasa vectralari hatirlayin ki hala bende var 2.0 cd. canavar gibi kullaniyoruz santiyede. ancak 2000'lerden sonra opel bozdu ortakliklar satislar gm'in devreye girmesi. bu arada gm cok kurnaz firmadir. ayni kurnazlik vw'de de vardir. gm hangi firmayi aldiysa batirmistir. perisan etmistir buna en iyi ornek opel berbat durumdaydi, ki fransizlarla ortak oldu yeniden yukselen deger olacak. chevrolet. bunlarin durumu ortadaydi. yahu adamlar tramvay sirketini alip batiriyor. ayni olay vw'de de var. 2000 lere kadar opel 2000 lerden sonra ve iyi yapmistir ancak vw de son 3-4 yildir dususte berbat. sisirilmis balon oldu. emisyon skandallari kurnazliklari. ayni gm gibi firma skoda'nin onunu kesme arka planda tutmasa skoda sahlanmisti. allahtan birkac bangir bangir bagirdi da insanlar superb ile skodanin farkina vardi. vw olayi gorefeksiniz bitecek. bugatti dunyanin en hizli arabasi derler degil. en hizliyi yol icin, koenigsegg yapar keltosum benim. ama vw michelin'in deneme yaptirdigi pist ile anlasma yaparak koenigseggi sokmuyor oraya ve koenigsegg. resmi olarak bunu kanitlayamiyor. velhasil vw bitti daha da berbat olacak. sevmem.

simdi fransizlara gelelim. fransizlar eskiden biraz sorunlu olabilirdi ama artik degil. peugeot en az sorun cikartan markalardan opel en az sorun cikartan markalardan. peugeot citroen opel birlesmesi ile mukemmel araclar gelecek. insallah opelin de yedekparca fiyatlari duser. ki psa ile su an fiat grubu da birlesiyor. cok buyuyecekler ve pazari domine edecekler gumbur gumbur geliyorlar.

fransiz motorlarina ve arabalarina gelirsen 508 efsane bi arac ve hakettigi degeri bulamamistir onyargidan dolayi. bizde 2011 kasa var. motoru meshurdur. daha once de yazdim bu motorlar 600.000 km gorebiliyor. su an kendisi de 400.000 kmde daha motor acmadik. bu motor fransiz motoru ve basarili bir dizel.

bir diger olay simdi yeni 508 2 senedir cok basarili arac geliyor diye bekledik ama yeni geldi. 508 de efsane bir arac yeni nesili. yol tutusu bmw mercedes ve porsxcheden daha iyi bir arac. puretech teknolojili baska motorlari var. bunlarin surtunme katsayilari cok az. cok dayakli motorlar. belki de 1 milyon km'ui gorecekler ki sanzimanda da yeninesil torkkonventorluleri saha kaldirdilar. cok basarililar. ki aisin ile anlasma yaptilar aisin sanzimani da kullanmaya basladilar en iyi sanziman markalarindandir ki kendisi de uzakdogudur.

volvonun motorunh renault yapiyor mercedes benzin motorunu renault yapiyor. bmw'nin motorunu da peugeot yapiyor.

bunlarin hepsinin ortaklasmasi berbaer uretimleri fransizlarla arkadaslar. alman devri bitti yukselen cag fransizlarindir. fransiz arabalarini kucumsemeyin. cok degerlenecekler.

eidt: şu yiğidi de şuraya koyayım bu üst üste en iyi motor ödülü 5 yıl aldı diye hatırlıyorum www.peugeot.com.tr

eskiden böyle motor ödüllerini üst üste toyota alırdı. bilen bilir.
  • turbo sadık  (04.11.19 13:25:32 ~ 13:40:18)