2si arasından sizce hangi araba ?

1- 2011 Mitsubishi Lancer 1.6 invite ( benzin+lpg)
www.sahibinden.com

2- 2011 Ford focus 1.6 comfort (benzin+lpg)
www.sahibinden.com

Linkteki arabaları size fikir versin diye koydum. Km ve hasar kaydına göre araçlar değişiklik gösterebilir ancak marka model olarak bu ikisi arasında kalsanız hangisini, niçin tercih ederdiniz?
3. bir araç tavsiyesi istemiyorum :)

Ben focusçuyum. Diğer arabayı hiç sürmedim.

  • Alimelli  (29.10.19 15:14:28)
Focus

+ Parça bulunabilirliği
+ Servis ve usta bulma kolaylığı
+ İkinci elde kolay satış
+ Piyasa bilinirliği

Mitsubishi

- Piyasası az, ikinci elde bir Renault veya Ford kadar gideri yok
- Piyasa bilinirliği az olduğundan dolayı potansiyel alıcısı az
- Parçasının bulunurluğu diğer markalara göre az
  • Northern Mariner  (29.10.19 15:22:27)
öncelikle galeriden değil sahibinden olanı seçerdim.
zaten focus'un kaput değişmiş, sebebini detaylıca öğrenemezsem almam. galericiler bu tarz arabaları kazalı olduğu için sahibinden ucuza alıp piyasa fiyatının azıcık altına satıyor, kaput değişim sebebini sorunca da saksı düşmüş, bisiklet çizmiş gibi saçma bahaneler uyduruyorlar.

sonra sizin ne beklediğinize göre değişir, resmen elmayla armut bu araçlar.
yakıt ekonomisi ve performans daha önemliyse manuel vites olduğu için lancer'ı seçerdim.

alım satımı daha kolay olsun, kullanırken de usta/parça bulmak kolay olsun, otomatik olsun derseniz de focus.
focus'un bagajı normalde daha büyük, simit tüp olsaydı bagaj tercih sebebi olabilirdi.
  • gkhncnzdgn  (29.10.19 15:30:41)
lancer lar mekanik olarak çok sağlam araçlar, dış görünüş olarak ikisi de güzel araba, ama lancer ların içi malzeme ve tokluk olarak bir tık aşağıda focusa göre. 2012 focus var bende, 7.5 benzin yakıyor. LPG uyumluluklarını ve tüketimlerini bilmiyorum.

  • The_Lollok  (29.10.19 15:56:20)
mitsubishi kadar dayanikli marka yok. ve mukemmel bi muhendislik bilgisine sahipler. cok iyi arac yapiyorlar.
ford focus da fordlarin icinde en iyi yapilan araclarindan. hatta 2012 kasa focus titanium kasa da kullandik. lancer da kullandik, fordun ici cok daha iyi o kesin ama sorunsuzluk llarak lancer daha iyi. ikisi de kotu diyebilecegim arac degil. ikisi de uzmez.
fordun piyasasi yedekparcasi vs daha cok. size onu tavsiye edebilirim. hanim falan kullanacaksa ve ufak sehirlerde yasamiyorsaniz mitsubishi alabilirsiniz.
  • turbo sadık  (29.10.19 18:36:27)
Kesinlikle focus

Lancer focustan kötü olduğu için değil ama. Belki daha iyidir. Üstte yazmışlar focusun artılarını. Bunlardan dolayı focus derim.
  • Gecikmeli Tapa  (29.10.19 18:54:01)
@Northern Mariner yeterince yazmış aslında. Benim ekleyeceğim şey şu; piyasası çok olmayan bir aracı 6 ayda zor sattık. Piyasası olan araçlar ise en geç 15 günde satılıyor. Bizim millet garantici. Alırken kimse düşünmek istemez ama gün olur satarsınız.

  • the coon  (29.10.19 20:48:45)