Seldom ile rarely arasındaki fark

Var mıdır? Varsa nedir?

seldom zarf rarely sıfat
seldom arada bir olsa da yaparım gibi, rarely daha çok neredeyse hiç, "tek tük" gibi anlamlarının kuvveti biraz farklı.
genel olarak aralarında çok bi fark yok, ama ben dil edebiyat mezunu değilim iyi bilen birisi anlatsın :)
  • nahtoderfahrung  (13.10.19 15:52:50)
Bildiğim kadarıyla rarely grameri olumlu olan cumleyi olumsuz yapıyor.

  • durgunfoton  (13.10.19 15:57:33)
rarely sıfat değil. rare sıfat.

seldom daha resmi (formal)
ikisi de negatif anlam katıyor.

seldom : not often, rarely: almost never
demiş biri şurda: www.italki.com

yani rarely seldoma karşılık daha az sıklıkta.
  • sttc  (13.10.19 16:39:28)
ikisi de zarf. İkisi de nadiren anlamında. seldom küçüktür rarely'den anlam olarak. Seldom: 40 yılda bir. O derece nadir
Rarely: ara sıra, nadiren.
Konuşma dilinde seldom kullanılmıyor gibi bir şey, Rarely kullanın gerekli olduğunda.
  • freedonia  (13.10.19 16:41:58)
Seldom ve rarely zarf olarak kullanılabiliyor. İkisi de birbirine oldukça benzerdir. Eş anlamlı olarak kullanabilirsiniz yani çoğu zaman.

  • Murtazaaylak  (13.10.19 16:45:51)