Arkadaşınız evli biriyle ilişki yaşıyorsa tepkiniz ne olur?

Kendisi de evli fakat ayrılık aşamasında, boşanma kararını verdi. Boşanma kararı sırasında tanıştılar ve başından beri adamın evli olduğunu biliyor, diğeri de ayrılık aşamasında olduğunu biliyor. Erkek ayrılamıyor karısının elbette haberi yok. Karısı tarafında ciddi bir durum olduğu için ayrılamıyor. Arkadaşınız olan Kız tarafı size aşık oldum diye anlattığında ne tepki verirdiniz? İkisi de yetişkin bana ne mi derdiniz? Elbette iki tarafta da çocuklar var.

Eger arkadasinizin esinin bu durumdan haberi varsa sorun yok, ama diger turlu bosanacak bile olsa henuz bosanmadigi icin esini kandirmis/aldatmis oluyor. Eger durum buysa bence yanlis yapiyor.

  • crown  (13.10.19 10:42:35)
İki tarafın da eşi bilmiyor. Ayrılık aşamasında olan karar verdim aldatma olmaz diyor, ayrılalı 3-4 ay oldu.

  • Cremisi  (13.10.19 10:44:36)
Yaptığı şeyden emin olamayan tipler bana hep itici gelmiştir. Kendini rahatlatmak istediği için size anlatıyor, kafasındaki önyargıyı yıkamamış henüz. Bir yerlerden destek bulup aklınca iç huzura kavuşacak. 2 sene sonra aynı bok olacak farkında değil. Çocuklara yazık

  • olaylar olaylar  (13.10.19 10:48:24)
kasaba ahlaksızlığı.

  • KaraSakall  (13.10.19 10:57:43)
Açıkçası düşündükçe midem bulanıyor ve ona da içimin rahat olmadığını, aynı şey bana yapılsa -isterse kocamdan nefret edeyim- kahrolacağımı söyledim. Ayrıca karısına çocuklarının annesine bunu yapan yarın bana neden yapmasın diye güvenmezdim, aşık olduğuna inansam bile bu beni yerdi dedim. Tabii ki savunmalar gırla. Arkadaşım böyle şeylerden nefret ederdi, boşlukta olduğu için kapıldığını mantıklı düşünemediğini söyledim ama o beni iknaya çalışıyor, adamın nasıl sevdiğiyle ilgili ve ayrılamama sebebiyle ilgili. Çok kötü düşünmek de istemiyorum insan kınadığını yaşamadan ölmez malum. Ben kınamıyorum daha çok üzüleceği için üzülüyorum sadece.

  • Cremisi  (13.10.19 11:10:42)
Ben bekçi miyim anlamadım?

  • Cremisi  (13.10.19 11:37:15)
Arkadaşımla olan ilişkimi gözden geçiririm.

  • chitosan  (13.10.19 11:38:04)
arkadasima yaptiginin yanlis oldugunu anlatmaya calisirdim. bi de evli ve karisindan belli sebeplerden dolayi bosanamayan biriyle iliskisini nereye kadar surdurebilecegini dusundurmeye calisirdim ama bunun disinda baska herhangi bir mudahalede bulunmazdim. iki yetiskin insan bana ne derdim.

  • in vino veritas  (13.10.19 11:39:11)
bana ne derim. insanların özeline asla karışmam, karışanları sevmem

  • dafuq  (13.10.19 11:55:36)
özeline karışmam, anlattığı ölçüde yorumumu yaparım, akıl isterse akıl veririm, istemezse vermem.

duygu içeren bir konuda neyin doğru neyin yanlış olduğu çok tartışmalıdır.
aşk her şeyden önemlidir gibi yüzeysel ve genel bir başlıktan söz etmiyorum, ama özellikle evli insanla ilişki yaşamak başlığı çok fazla faktörün bir araya geldiği, çok fazla etkeni ve nedeni olan bir konu.
empati yapmanız bu açıdan biraz zor olabilir.

arkadaşınız evli erkek avcısı ya da gold digger (yani direkt kullanmaya yönelik ve saf bir kötü niyete sahip) olmadıkça yaptığı şeyin yanlışlığı, doğruluğu kendini ilgilendirir.
bu noktada dostluğumu etkilemezdi.

size yanlış gelen şey, birçok açıdan ona doğru geliyor, hatta iyi geliyor olabilir.
hayat bu, her şey mümkün.
bu tip konularda yorum yapmak ve büyük konuşmak asla iyi sonuçlanmaz.
hayatın kimi nereye götürdüğünü, ilişkilerde neler yaşandığını asla bilemiyoruz, bilemeyiz.
  • blatta hiberna  (13.10.19 12:08:20 ~ 12:09:07)
Tepki vermem.
Etraifinizda bunu yapan biri gordugunuzde tsnidiklarinizdan bunu yapanın tek kisinin o oldugunu saniyorsunuz. Genelde yanılıyorsunuz.

  • stavro  (13.10.19 12:18:59)
Bunlae yetiskin insanlar, herkes kendi istegiyle takiloyor. Sana bana karismak dusmez. Boyle seyleri kendinize dert etmeyin derim.

  • stavro  (13.10.19 12:21:52)
Yahu ne duymayi bekliyosun ? Arkadasin ahlak yoksunu, sen de onunla takiliyorsan bunu bilip sen de kendinden suphe et.

  • müptezel dostoyevski  (13.10.19 12:26:30)
Yine "bir arkadaşım" ekolü.

Cevap vereyim ilişki için herhangi bir tepkim olmazdı asla.
  • Avoiding The Puddle  (13.10.19 12:44:22)
Kimsenin ahlak bekcisi degilseniz sizi ilgilendirmez. Insanlari bu kadar kisisellestirmeyin. 'It is not about you' tam olarak bu iste.
Sizin arkadasliginiz nasil? Sizin icin soru budur. Ne arkadasinizin ne de obur herifin evliligine karsi sorumlulugunuz var, arkadasinizin da obur herifin evliligine karsi bir sorumlulugu yok, herkes kendi evliliginden sorumludur. Ayrica baskalarini sizden farkli gunahlar isledikleri icin de yargilamayin.
Ha bu kadar dert ediyorsaniz gorusmezsiniz olur biter, fazla uzatilmis burada olay.
  • kassiopeia  (13.10.19 13:11:13)
arkadaşlığımı etkiler, etkiledi de. ortada aldatılan, kandırılan bir insan var, dahası çocuklar da var ve benim arkadaşım da bunda pay sahibi. arkadaşlık için güvenmek de lazım belirli ortak değerlere sahip olmak da. arkadaşımın birini kandırıp parasını çalmasıyla, birini aldatması arasında bir fark göremiyorum. bir de evliliğinde mutlu olmayan aldatan insanların muhakkak boşanamaması için mühim(!) bir neden oluyor, hiç mi eskimez bu.

  • asteriks  (13.10.19 13:50:03)
Cevaplari okumadim. Buyuk ihtimalla cogunluga ters bisey yazicam.
Bi insan evli diye asik olmamaliyiz diye bisey yok bence. Evli oldugunu bile bile asik olabilirsin. Bunu ahlaksizca gormuyorum. Burda dusunmesi gereken kisi karsi taraf. Yahu ben evliim yuz vermiim demeli. Yoksa diger tarafi baglamaz ne o evli adam ne de adamin karisi ne de ciftin cocuklari. Burda iki taraf da evliymis gerci ama arkadasiniz ayriliyor o yuzden o masum taraf. Arkadasiniz anormal bi sey yapmiyor bana gore. Uyarilacak ya da kinanacak bi durum yok ortada. Bi tepki vermeyin. Ama adam ayrilmayacaksa bosuna vaktini harcayip uzulmesin sonrasinda diye o tarz bi uyarida bulunulabilir.

  • Flipsflops  (13.10.19 17:49:48)
blatta hiberna +1

altına imzamı atarım.
  • ruhen hastayim ben  (14.10.19 16:25:40)