Dövücem ama dövmüyorum

Çalıştığım şirket bir proje için başka ülkeye gider misin dedi. Dedim giderim ne olacak ki. Neyse telefon görüşmeleri yapıldı cart curt ve bana dediler ki sadece kaynak sistemden diğer sisteme data akmasını yapacaksın(SSIS-ETL) ve işin bitecek. Bu şekilde anlaştık ve buraya geldim.

Daha geldiğim ilk gün projeyi uçtan uca bana kitlemeye kalktılar. Dedim ki, ben sadece ETL developer olarak geldim çizilen iş planı bu şekilde daha fazlasını yapamam. Normalde şirkette uçtan uca çalışıyorum ama buraya özel olarak görev tanımım kısıtlandı.

Bu adam git sen bizim genel müdürü ara. Buraya yolladığınız adam bir şey bilmiyor diye. Sonra genel müdür, direktörümü aramış konuyu anlatmış. Direktör bana sahip çıkmış sorun yok.

Bugün ofisteyim böyle bi poster var yazılım geliştirme ve iş zekasıyla alakalı ona bakıyorum. Burada ki beni şikayet eden adam yanıma gelip, çok senlik değil, asıl iş zekası burası dedi (ETL'den sonraki adımları kastediyor sivri zekalı). Hiçbir şey demeden olay yerinden uzaklaştım ancak adamı döve döve bayıltmak istiyorum. Sadece 9 kez daha görmem gerekiyor ama acayip sinirliyim ve öfkemi boşaltamıyorum resmen.

Soru yok aslında bir nebze iç dökmek oldu.

keşke ben de 9 kere görebilsem, senin yöneticin iyiymiş benimkiler klasik türk şark kurnazları öyle bişey olsa 2dk da satarlar beni ve ben 9 dan fazla kere görmek zorundayım aynı adamları asdasfa. geçen gün işini eksik gönderen adama jira üzerinden şunlar bunlar eksik diye şikayet edildiğimi öğrendim neymiş oraları müşteriler de görüyomuş nasıl eksiklerden bahsedermişim.

  • nahtoderfahrung  (06.10.19 19:27:58 ~ 19:29:55)
Böyle adamlara kamuda katlanan bir çalışanım. Ne iş yaparsam eksik bulur, beğenmez, bisey bilmiyorsun gibisinden arada laf sokar. 9 kere görme imkanım olsa sevinçten havalara uçarım. Adam satma konusunda zaten üstüne tanımam. Senin üstün iyimis. Böyle adamları takma boşver işini yap bırak. Seneye atama ile şehir değiştirecem sırf kurtulmak için.

  • Topalordek  (06.10.19 20:02:05)
Denk getirip sen de bir laf sokarsin. Icinde kalmasin.

  • stavro  (06.10.19 21:59:40)
tekrar konusu acilirsa bilgimle dov, tecrubenle ez. daha sonra da muhatap olma. is taniminin disina cikmamakla dogru yapmissin.

  • crucio  (06.10.19 22:27:10 ~ 22:28:14)
9. görüşmenden sonra. işi bitip tam gideceği vakit çok pis bir laf sok içinde kalmasın.

  • komando kani var bende  (06.10.19 22:37:03)
Son işime kadar böyle sıkıntılı çok adamla karşılaştım. Genelde onlar bana 1 laf soktuğunda ben onlara 2-3 kere sallıyordum. Bir süre sonra vazgeçiyorlar.

  • plutongezegendegilmi  (06.10.19 22:37:26)
dövmesesine döv de, adamın memleketindesin.

yarın birgün duyuru açarsın,
ACİL YARDIM dubaide 5 kişi üstüme saldırdı en yakın hastane nerede?

DUBAİ POLİS REZALETİ dubai polisi şikayet dilekçemi kabul etmedi.

vs diye.

o yüzden çok da şey yapma
  • mistikla  (06.10.19 22:45:52)
@mistikla, adam Türk. Ben oldum siz kim kopeksiniz havasinda geziyor.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (07.10.19 07:02:02)
cok guzel anlatmissin, ne oldugunu da meslegim icabi gayet iyi anladim.
haklisin, hakliligini koru. Isinin hakkini ver, cunku bunlar yazdigin ETL'de sorun cikarsa, onu da dillerine dolarlar.

Sen isi bir yana birak, adami dove dove bayiltmak istemen katiyen normal degil. Bu soruna odaklanman lazim. Dunya adaletli bir yer degil, bu tarz adamlar her zaman cikabilir, bundan 40 kat kotuleri de var, emin olabilirsin. Her sacmalayana, her dangalaga bu kadar ofkelenirsen sen zararli cikarsin. 1) Bu ofke ve stres sagligini olumsuz etkiler, bunun sonucunu uzun donemde gorursun. 2) Bu ofke sana is hayatinda yanlis yaptirir. Is hayatinda ezik olmamalisin, ama kavgaci da olmamalisin.
  • ebabil curnatasi  (07.10.19 07:17:23)
Bence dov, hem de o surecte senin agzin burnun yamulursa getirir buraya yazarsin bize de eglence cikar.

  • hot potato  (07.10.19 08:03:00)