Şu menünün kalori değeri

Bir üniversite yemekhanesinin kalori değerleri verilmiş
eksiup.com

4lü tabldot tabağına konan yemeklerin toplam kalori değerleri nasıl bu kadar yüksek olabiliyor?
Tabldot tabak da şu : eksiup.com

Not: duyuru bir süre sonra kendini imha edecektir

en altta 50g ekmeğin 160 kalorisinin de eklendiği yazıyor. en başta onu çıkar mesela. ikinci olarak dikkat ettim hemen her öğünde tatlı veya meyve mevcut. onu da çıkar. yani asıl yemeğin kalorisi genelde 700-800'ü pek geçmez.

bizim okulda da böyle ama bizde her yemeğin kalorisi ayrı yazar. öğün olarak baktığında toplam 1200-1400 arası evet ama istisnasız her öğünde kalorinin %30-35'i tatlıdan geliyor.

ben zaten okul yemekhanesi niye her öğüne tatlı çıkarır onu da anlamıyorum. dünyanın en açgözlü ve şüşko adamı olabilirim, ben bile her yemekten sonra tatlı aramam. okul yemekhanesi orası, örğenciler uygun fiyata yemek yesin diye var. tatlı çok mu lazım. şu an 3'e satıyorsan yemeği tatlıyı çıkar, 2.25'e ver öğrenciye. tatlıyı da 1.5 liraya ayrıca sat. zaten çok para değil, canı isteyen versin ekstra alsın. iki kaşık çorba ve bir parça patates yemeği yiyen öğrenciden sanki çok lazımmış gibi tatlısı matlısı olan menü parası almak tuhaf yani.
  • der meister  (20.09.19 13:16:39)
Pilavdan ve tatlıdan geliyordur kalori, bol koyuyorlardır porsiyonları ne bileyim tepeleme dolduruyorlar belki.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (20.09.19 13:36:27)
@cevap

örneğin 4 eylüle dikkat edelim ikinci linke tıklayıp

Ekmek 150 kalori çıkalım
Salata ve ayran toplam 150 kalori onu da çıkalım

Çorba ve fırın piliç nasıl 1050 kalori edecek hadi en fazla 150 kalori diyelim 300 gram olsa çorba

900 kalori nasıl edecek garnitür fırın piliç

500 gramı zaten 400 kalori?

www.diyetkolik.com
  • etki  (20.09.19 13:57:21 ~ 13:59:56)