bel ağrısı için nereye gideyim?

belim çok kötü. en son 3 ay önce ters bir hareket yaptım, tık etti ve daha da kötü oldum. o harekete kadar en azından 1-2 saatlik yürüyüşler yapıyordum, şimdi ise ne kadar yavaş yürürsem yürüyim, 1 saat yürüyünce bile eve geldiğimde ayaklarım karıncalanıyor ve 3-4 saatten aşağı geçmiyor bu karıncalanma. çok ayakta durduğum zaman topuklarım ağrıyor, belim ağrıyor, ayak parmaklarım bile ağrıyor. henüz 30 yaşındayım ve çektirdiğim bütün mr'lar da tertemiz çıkıyor. yani fıtık falan da yok.

ne yapacağımı bilemiyorum, dışarı çıkarken bile düşünür hale geldim, depresyona girdim, hayatım alt üst oldu.

bir sürü doktora gittim (bunlar uzman doktordu) ama hiçbirisi bir şey diyemedi. şimdi ne yapsam, hangi devlet hastanesindeki hangi doktora gitsem de bana bir çare bulsalar, yol gösterseler? istanbul'dayım. "şu hastane çok iyidir" vs. diyebilir misiniz?

şimdiye kadar taksim'e ve okmeydanı'na gittim.

Hangi bölümlere gittiniz?
Fizik tedaviye göründünüz mü?

  • Trene çelme atan adam  (16.07.19 15:09:09)
sürekli fizik tedaviye gidiyorum. bir kere de beyin cerrahisine gitmiştim.

  • ahm1  (16.07.19 15:09:58 ~ 15:15:25)
Üniversite hastanesi deneyebilirsiniz.

  • Trene çelme atan adam  (16.07.19 15:13:54)
spor sağlığı merkezlerini de deneyebilirsiniz
acıbadem'in var
geçmiş olsun
  • superb  (16.07.19 15:17:21)
devlet hastanesi önerileriniz var mıdır?

  • ahm1  (16.07.19 15:18:59)
Beyin ve sinir cerrahi bölümüne gitmen gerekiyor.

  • ne zaman emekli olacagim  (16.07.19 15:19:48)
@ne zaman emekli olacagim: neden? mr'da bir şey çıkmıyor ki. ameliyat mı edecek?

  • ahm1  (16.07.19 15:23:24)
@ne zaman emekli olacağım +1

Bence de Sorun sinirler. Nörolojiye gidin. ameliyat zorunlu değil.
  • kitik  (16.07.19 15:59:16)
fibromiyalji olabilir sanki.. ben yine fizik tedavi diyorum..

  • siedorf  (16.07.19 16:10:07)
Fibromiyalji degil. Fibromiyalji olsa da en fazla yuzde 10-20 etkiliyordur cunku hep darbeyle agrilar artti. Psikoloji haricinde bi sebep var yani agrilarin artmasi icin ama bir sey bulamiyorlar nasil oluyorsa.

  • ahm1  (31.07.19 18:05:04)
çünkü yanlış yerde çare arıyorsun. bel ağrısı sadece ortapedi , fizik tedavi değildir. orda sinirler de var.
Bir nöroloğa görünün sonra teşekkür edersiniz.

  • kitik  (01.08.19 09:00:17)