akşamdan kalma

dün arkadaşlarla alkolü biraz fazla kaçırdık. eve 3 gibi geldim. sabah 7'de uyandım fakat hala başım dönüyor. hiç iyi hissetmiyorum. 70'lik rakı, üzerine cin tonik falan gibi bir midesizlik yaptık. başım ağrıyor ve hafif dönüyor hala. ne iyi gelir? yine düştük bu duruma :(

-bol su,
-soda, limon, tuz, su, (nam-ı diğer churchill) ve ekstra taze nane,
-nane çayı,
-bol su,
  • ampirikukumil  (02.07.19 11:14:18)
bol su
soda
c vitamini
rennie
kahve
alka-seltzer

bonus: hangover kit
  • sameidiott  (02.07.19 11:16:34)
öncelikle duş
sonra alka seltzer, eğer yoksa limonlu karbonatlı su
ve son olarak, şu an muhtemelen çok zor geliyor ama çıkıp biraz yürümek.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (02.07.19 11:20:45)
Alka-seltzer deniyor ama çok uzun süredir yok o Türkiye'de diye biliyorum. Zaten karaciğer yorulmuş, bir de ilaçla yormak da garip bir mantık. İçtiyseniz, bu hale geldiyseniz, vücudu zorlamayın. Bol su tüketin, soda tüketin (soda bol değil su bol) ve dinlenin.

Bu ilaçlar kanı sulandırıyor. Alkol de öyle. Beyin kanamasına göz kırpmaya gerek yok yani. Zaten içmek bu kadar etkiliyorsa, vücut bir şekilde alarm veriyor aslında size. Yapma diyor, bak böyle olmaz diyor. Zaten baş ağrısının temel sebebi de susuzluk. O yüzden bol su.
  • windowsguvenlikduvari  (02.07.19 11:28:26 ~ 11:28:57)
@windows'cum hello. alka geçen ay geri döndü, fyi :)

  • istanbul kanatlarimin altinda  (02.07.19 11:32:08)
Bol su ic. Aslinda aksamdan bol su icmen lazimdi. Aklinda bulunsun, alkolu cok aldiginda suyu da bol ic, ertesi gun o kadar kotu olmazsin.

  • stavro  (02.07.19 11:36:17)
alka-seltzer kesin çözüm. bol bol sıvı, sıkma portakal suyu falan. ama aç veya tok fark etmez hızlı bir rahatlama verir alka-seltzer.

  • reanarchy  (02.07.19 11:44:18)
aspirin + sitrik asit + karbonat = alka seltzer ; sözlükten anshar ne güzel yazmış. Büyükçe bir bardağa yarım limon, 2 tatlı kaşığı cep sodası , 1 bebe aspirini aha sizin meşhur alka seltzer :) Soda iyidir içiniz

  • synax  (02.07.19 12:39:53)