yeni başlayan için elektro gitar ve amfi

arkadaşlar daha öncede gitar ve amfi önerisi sormuştum.yaptığım araştırmalar sonucu
gitar : www.muziksepetim.com
amfi : do-re.com.tr

karar kıldım. sizce doğru yolda mıyım? ayırdığım bütçe toplamda 2000-2500 tl arası.

amfi yerine ses kartı daha iyi olur, evde zaten bu amfiyi en kısıkta ya da kulaklıkla çalmak zorunda kalacaksın

ses kartı
do-re.com.tr
  • freebird5406_2  (14.05.19 17:59:54 ~ 18:24:32)
valla şu bütçeye aladığın her marka her model hemen hemen aynı kalitede olacak.

metal seviyorsan double humbucker iyidir, pop soft rock blues diyorsan fender tarzı 3 single iyidir.

ben gitar alsam fender squier alırdım mesela, çünkü duymak istediğim tona daha yakın.

ayrıca gitar ampları eğer grupla prova yapmayacaksan eğer ev için uygun değil.

niye uygun değil, birincisi ucuz amp kötü sound demek, ikincisi gürültü faktörü,üçüncüsü gitarı gitar yapan efektlerdir. processör var mı yok?

arkadaşın dediği gibi bi ses kartı alıp gitar rig falan takılırsın kulaklıkla ya da evdeki mevcut 2+1 5+1 le falan

zaten ben grupla prova yapacak olsam evde yapmam, stüdyoya giderim.

amfi dijitalmiş efekt falan var ama artık ne kadar dandik bir markaysa bir tane düzgün videosunu buldum oradaki kamil de çalamadı hahaha
  • Fodera  (14.05.19 18:22:04 ~ 18:24:23)
Arkadaşlar benim çok bilgim yok.sadece aldığım tavsiyelerle bunları bulabildim.grup vs gibi durumlarım yok evimde kendim çalma planım var hobi olarak.genelde kulaklıkla çalacağımi düşünüyorum.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (14.05.19 18:34:26)
kulaklıkla çalışacaksan hiç amfiye para bağlama

al bi ses kartı bilgisayara da 3 5 program kurarsın çok güzel tonlar var guitar rig diye program var mesela bu zaten başlangıç

ohoo daha waves pluginleri falan var mesela maserati falan akıllara zarar.

dur link bulayım

www.youtube.com
  • Fodera  (14.05.19 18:37:11 ~ 18:38:58)
Geçende de size öneri vermiştik. Tiklenmedik. Yine tikler yok garip bir şekilde.

Arkadaşlar garip bir şekilde ses kartı önermişler. Daha doğrusu başlangıç için bunu önermeleri garip. Bir tane 20 bir tane 15 watt amplim var. Apartmanda yaşıyorum. Gayet de kulaklık olmadan çalabiliyorum. Yan taraftan televizyon sesi ne kadar geliyorsa, benim sesim de o kadar gidiyor. Sonuna kadar açmak baska şey tabii. O genelde olmuyor.

Kulaklıkla gitar çalmak, sesin derinliğini duyamamak, ortamda çalınan etkiyi anlayamamak demek. Tabii çok iyi kulaklıklarda böyle değil belki ama konumuz onlar değil.

Ayrıca gitara yeni başlayacak biri, programdı, gecikmeydi gibi seylerle ne kadar uğraşırsa gitardan o kadar soğur. Bu yollar biraz daha işi çözmeye başladıktan sonra girilecek yollar bence.

Kullanılan speakerlarin çapından, derinliğine kadar bir sürü sese etki eden şeyi aradan çıkarıp, bilgisayara simdilik hapsolmayın derim. 10 watt ampli zaten abartacak bir ampli de degil.

Ek olarak bence gitar çok güzel değil. Ama bu kısmı göreceli tabii. Tarzla da ilişkili. İlk gitarda daha çok klavyesi rahat, her yola az biraz gelebilen bir gitar tercih etmeli bence.
  • windowsguvenlikduvari  (14.05.19 20:41:05)