araba çizene önlem

mahallede arabayı çizen bir o...pu çocuğu var. araba evin önünde de olsa, bir türlü yakalayamadım. perişan oldu araç.

ben bunu nasıl yakalayabilirim? kamera vs. var mı bir çözüm, sürekli kayıt yapabilecek vs.

teşekkürler.

kontak kapalıyken de kayıt edebilen kameralar vardı. onu araştırmak lazım.

  • ssiradanbirigibi  (13.05.19 17:48:26)
Gecen yaz bir tanesini benzettim bayagi. Bu yaz da bir tane daha yakalayacagim.

Kamera koydum onu arkayi goren (bina uzerine)
  • baldan kaymak  (13.05.19 18:25:48)
viofo a129 araç kamerası alıyorsun. ön ve arka cama takılıyor. tesisastı da elektrikçiye yaptırıyorsun. yapan orospu çocuğunu buluyorsn.

  • false pretension  (13.05.19 19:01:07)
Valla yaramı deştin ya.

Ben tam 1-1,5 senedir aynı problem ile boğuşuyorum. site içersinde oturuyorum. açık otoparkımız var ve 2017 golf aracım nerden baksan 5 senelik görüntüye sahip, boydan boya çiziklerimiz var ve nerdeyse hepsi geri dönülmez şekilde derin çizikler. Sebebi Site içersinde oyun parkı olmasına rağmen araçların arasında bisiklete binen 6-7 yaşında itin teki. Kaç defa yakaladım ulan girme oralara diyoz yine giriyo gözümüzün önünde çizdi adam yaa! dedik olm girme şuralara çiziyon arabaları diyoz "çizilsin nolcakki diyo. Babasına diyoz evladım geçme oraya diyo bi tek. ödiyim falan dedide adam arabanın anası ağladıktan sonra değer kaybettikten sonra bi halta yaramıyo teklifi. aracı nereye götürdüysek yok abi bunda illaki iz kalır olmaz bu dediler. en son taktım kafayı sjcam aldım bi tane evinde pencereye vantuzladım 21 saat falan kaydediyo. aracı park ettikçe açıyom ve sonuç aldım. çocuğu yakaladı kamera ve it Pencereye bakıp bakıp kasti bi şekilde çiziyomuş ne garezi varsa. babasına soledik "hee kaasti gibi" diyo xD delircem ya. sonuç ne peki halen çizikleriyle duruyor. boyatmak istemiyorum çünkü satıcam alan orjinalliği görsün dedim son çare! Öteki türlü niye boyalı diyolar inanmıyo kimse :/ valla benim gibi aracını ev penceresinin gördüğü bi yere çekme şansın varsa sende yap 100 küsür tlye xiaomi sd kart girişli IP kameralar var al yapıştır tek problem sürekli elektrik vermen. ben aksiyon kamerası olarakta kullanırım diye sjcam aldım. onlar biraz tuzlu. 400 e almıştım bide 64gb sd kart falan ama sonuç aldım. en azından it artık öğrenmiş orda kamera olduğunu geçmiyo oraya.
  • 0zzy  (13.05.19 19:09:25)
Araç kamerasını öne arkaya da kursanız,yandan çizeni göremez,ispat edemezsiniz.En iyisi aracı sürekli sabit bi yere parkedip,cepheden görecek şekilde sabit güvenlik kamerası kurmak

  • arenas  (13.05.19 19:22:31)