Ücretsiz/Bir Kez Satın Almalık Hasta Takip Programı

Tek başına çalışan bir psikoloğum. Danışanların randevuları ve minik bilgileri gireceğim bir program arıyorum. Online randevu desteği sağlayan doktor takvimi gibi siteler şu ara çok mantıklı değil benim için hem de bilgi girişi de yapmak istiyorum, hastane sistemleri gibi yani danışan kaydı da tutabilmeliyim.

Pek çok program çıkıyor aratınca ama emin olamadım. Programa bir kerelik ücret ödeyebilirim ya da ücretsiz olmalı. Abonelik işlerine girmek istemiyorum.

Var mıdır öneriniz?

*İnternette programlar olsa da user experience önemli :)

aslında excelde kendiniz de tutabilirsiniz gibi geliyor ama tabi takdir sizin.

  • karsiyakaliyiz  (15.04.19 14:57:28)
@karsiyakaliyiz excel belli bir danışan sayısından sonra zorlaşıyor, bir sistem şart, sadece randevu değil dosya oluşturmak gibi bahsettiğim :) Fiziksel olarak danışan dosyaları ve ajanda mevcut zaten.

  • kullanıcıadımbuolsun  (15.04.19 15:01:29)
aradığınız şey open source emr. bedava olanları var ama size uyar mı incelemeniz lazım.

  • argent dawn  (15.04.19 15:20:08)
web tabanlı bir uygulama yaptırabilirsiniz. Çok fazla tutmaz ayrıca sizin için özel olur, istediğiniz gibi özelleştirmeler yaptırabilirsiniz. Eğer düşünürseniz eşim yardımcı olabilir size. Benzer bayağı uygulama yaptı kendisi.

  • kraldan cok kralci  (15.04.19 15:44:05)
Yaptığınız iş gizlilik gerektirdiğinden web tabanlı almamanızı öneririm, çünkü ne olursa olsun güvenlik riski var.

  • dontpanic  (15.04.19 16:05:56)
Ücretsiz programların çoğu bi süre sonra hata veriyor. Girdiğiniz veriler boşa gidiyor. Güvenip kullanamıyorsunuz. Benim dişçimdeki çok güzel, adı yok, kendileri ihtiyaca göre yapmışlar, ilk gittiğimde fotoğrafımı çektiler, tüm röntgenlerim, yaptığı işlemler falan sistemde kayıtlı. Randevu şeysi de var programın. Ama şöyle ben bazen dişinin kendisinden bazen sekreterinden telefonla alıyorum. İkisi de farklı bilgisayarlardan aynı programa bakıp randevu veriyorlar falan. Bi de her doktorun kendi odası var bi de ortak kullandıkları büyük ameliyathane gibi alan var. Orayı da rezerve ediyorlar mesela. Görevli sabah bakıyo orda o gün iş varsa orayı hazırlıyor falan.

  • Hakan1980  (15.04.19 17:45:05)
Evobulut ve ekinsoft isminde firmalar yapıyordu böyle şeyler, yalnız değişiklik olmadıysa belli aralıklarla ücret istiyorlar, sizin istediğiniz gibi değil tam olarak ücret acisindan ama diğer açılardan istediğiniz işlevi görür.

Bir de bir haftalık deneme süresi veriyorlar ücretsiz, uzun bir süre degil ama böyle bir tarafı da var diye belirtmek istedim
  • encookbensevinnolur  (15.04.19 18:16:14)
User experience kısmını sonradan okudum, ona binaen de yazayım:

Danışan gördüğüm kurumda kısa bir süre kullanıldığı için ben de kullandım ekinsoft'u, diğerinin de deneme sürümünü:

Ekinsoft yazılımına web sayfası üzerinden giriş yapılıyor, dolayısıyla telefon için pek işlevsel degil. İcerikte değişiklik konusunda epey esnekler, eklemeler için bir defalık ücret istiyorlar (mesela çocuk ergen yetişkin şeklinde kategorileri ekletmistik).

Evobulut bana gereksiz ayrıntılı olduğu için işlevsiz geldi, beck depresyon ölçeği, scl 90-r vb. ilk değerlendirme testlerini de koymuşlar, verileri oraya doğrudan aktarıp o şekilde kayıt altında tutulabilir şekilde tasarlanmış.

İkisinin de ayrıca muhasebe kısımları da var, ödemeleri takip etmek için.

Bir de ücreti şu an hatırlamıyorum epey oldu çünkü ama, "aa pek bişey değilmiş" dediğimi hatırlıyorum öğrendiğimde. Ayrıca ikisi de kontör şeklinde danisanlara randevu teyit mesajı atiyormus otomatik eğer istenirse (bu özelliklerini deneyimlemedim), galiba asıl parayı bu kısmından kazanıyorlar.

Ha niye kullanılmadı, bir bakıma sekreter/muhasebeci/asistan işlerinin çoğunu halleden programlar. Kurumun da halihazırda bir sekreteri vardı ve o düzen devam etmeye karar verdi yönetici. Bana kalırsa da sekreteri olmayan biri için daha işlevsel programlar.
  • encookbensevinnolur  (15.04.19 18:34:55)