Hard Diskin Imajı Alınabilir mi?

Şimdi elimde bir 2TBlik FAT32 bir external usb hard disk var. İçi dolu.

Bir de 4TBlik NTFS yeni boş bir external usb hard disk aldim.

2TBlik hard diskin tumunu birebir imaj yani ISO dosyası gibi 4TB içine kaydedebilir miyim? Yani kopyala yapıştırdan ziyade byte by byte kopyalamak istiyorum. İçindeki BOOT sector mector ne varsa kopyalamak istiyorum çünkü bu 2TBlik hard diski komple silicem. Yeni bir işletim sistemi kurup denedikten sonra tekrar kaydettiğim ISO dosyasından geri yukleyeceğim. Sıkıntı çıksın istemiyorum sonra. Mesela NTFS içine FAT32 şeklinde imaj kaydedilebilir mi?

Bu mümkün mü? Hangi programlarla birebir hard disk backupi alabilirim?

alabilirsiniz. disk clone programları var freeware olanı bulmanız lazım çoğu parayla satar.
tam dediğinizi yaptım hdd den ssd ye geçerken. oluyor yani. ama fat32 yi önce ntfs ye convert edin isterseniz. 4 gb dan büyük dosyalarla çalışmak günümüzde standart oldu ama size uymuyorsa sallayın tabi.

  • ozdek  (06.04.19 17:47:21)
clonezilla

  • alperz  (06.04.19 19:16:31)