horror jazz

listelerimi size yaptırıyor gibi oldum duyuruyu bu şekilde bilmem kaçıncı kez meşgul ederek fakat ◕‿◕ 4 şarkılık ufak bir liste yaptım, çok aşina olduğum bir tür değil. şimdilik şunlar var listede:
heroin and your veins - a hallucination
arne domnérus - melancholy lullaby
angelo badalamenti & jimmy scott - sycamore trees
bohren & der club of gore - karin

böyle, lynch/badalamenti kafalarında, siyah locada çalabilecek türden müzik önerilerinizi bekliyorum. bu dördünü halihazırda dinlediğim halde parçaları özenle seçtim, böyle hafiften bir uneasiness hissi versin, tür gereği korku/gerilim unsuru olsun yani. öyle şeyler arıyorum. teşekkürler şimdiden.

türden ziyade farklı türden benzer hissi yaratan şarkılar olarak bikaç bişey önerebilirim. bu konuda en büyük kaynağın korku-gerilim filmi müzikleri olur. mesela son zamanlardan suspiria'nın yeniden çevrimindeki müzikler thom yorke imzalı ve albüm çok iyi. içlerinden en az bir kaçında aradığını bulacağını düşünüyorum.
open.spotify.com

ayrıca tekinsiz hissetmeyi seviyorsan filmi de kesin izle. izlemediysen orijinalini de izle tabii ki.

yine filmlerden gideceksek;
open.spotify.com

bunlar da seçmece
open.spotify.com
  • Jux  (12.03.19 22:09:35 ~ 22:14:01)
it follows ve inherent vice hariç filmleri izledim.
gy!be çok severim. diğerlerine kesinlikle bakacağım. teşekkürler. :)

  • QweAsdZxc  (12.03.19 22:15:05)
şöyle bi soru vardı onu hatırlattı tam olmasa da (git: 1307701)

bunun dışında david lynch projesi bluebob'a bakabilirsin. beak>'in bazı şarkılarında böyle bi hava var. nico'nun böyle şarkıları var. mesela şu an bu çalıyodu bence bu da bir örnek.

www.youtube.com
  • tepedeki psychedelic adam  (12.03.19 22:35:44 ~ 22:39:14)
camera obscura'yı hep daha goth bulmuşumdur. gönderdiğiniz soruya bir nico albümü bırakacak olsam kesinlikle desertshore olurdu.
bluebob dinledim. aradığım şey değil. dinlemediğim beak> var, ona bakayım bi'. teşekkürler. :)

  • QweAsdZxc  (12.03.19 23:21:58)
the mount fuji doomjazz corporation (ve bu projeyle ilintili diğer birkaç grup) hoşuna gidecektir.

  • inscrutable  (12.03.19 23:32:12)
siyah loca demişken, dale cooper quartet and the dictaphones'u da önereyim.

  • inscrutable  (12.03.19 23:36:01 ~ 23:37:25)
discogs drone/doom ve jazz olarak etiketlemiş, farklı olsa bile kesin beğeneceğim türde bir şeyler çıkar buradan. teşekkürler. :)
hatta succubus albümünü açtım, dinlemeye başladım şu an.

dale cooper quartet and the dictaphones'u biliyorum. listeye uygun bir şey bulamadım henüz ya da fazla seçiciyim. :D
  • QweAsdZxc  (12.03.19 23:37:56 ~ 23:39:32)