Parayı dolara yatırmalı mı?

merhabalar

elimde 140 bin tllik bir sermaye var. dolar şuan 5.45 tl civarında hepinizin malumu seçimden sonra dolarda artış öngörülüyor(7 tllere çıkacak). şuaralar ticarete atılmak biraz riskli olduğundan sizce paramı dolara çevirmek mantıklı olur mu?

dolar kesin 7'ye cikacak olsaydi simdiden cikardi zaten. amma velakin bilmiyorum.

  • cilgin fantezilerin adami  (11.03.19 14:27:51)
hep bu yönde bir söylenti var. parası olan dolara yüklenecek gibi bakalım neler olacak

  • prasinos  (11.03.19 14:29:48)
dolar hic bi zaman uzun vadede kaybettirnedi
uzun vadeden kastim en az 1 sene

  • rentts  (11.03.19 14:33:10)
Ortada bence bir ikilem var. Seçimden sonra IMF veya kredi çekecek bir kaynak bulursa hükümet doların ateşini alır. Yok bu olmazsa ucu açık doların, önünü kimse alamaz.
Ekonomist değilim, dışardan bakan orta direğim.

  • bos gezenin bos ustasi  (11.03.19 14:34:02)
paranı tl'de tuttuğun her gün kaybediyorsun. dolar, euro, altın, hiçbiri uzun vadede üzmez. ben yıllardır elime geçen 300 lirayı bile ya altına ya dolara gömüyorum henüz pişman olmadım.

  • sir gawain  (11.03.19 15:23:43)
Dolar al geç seçim sonrasında bir miktar düşüş bile olabilir fakat sonraki bir ayda dolar artmaya baslayacak uzun vadede kesin çözüm dolar almak

  • monkey  (11.03.19 15:45:58)
bu soru benim de kafamı kurcalıyor ama bir türlü karar veremedim.

  • sfteses  (11.03.19 18:19:21)
geçen sene halkla işi biten hükümetin halka ne yaptığını gördük, yine aynısının olma ihtimali yüksek. akp kendi menfaati olmaksızın halkın yararına şimdiye kadar tek bi adım atmadı. kendi menfaatleri için hangisi daha cazip gelirse ülke o yöne gidecek.

  • laragofret  (11.03.19 21:22:55)
ikisini de yapabilirsin, ticaretine güveniyorsan parayı dolar yap bankaya yatır, sonra ucuza nakit karşılıklı kredi çek işini kur. hem oradan kazan hem de dolardan.

  • yakuza123  (11.03.19 22:07:17)
böl.
yani yüzde 30 dolar altın tl borsa gibi

  • okadardakolaydegilmis  (11.03.19 22:31:37)