Bu havada dışardan yemek söylesem şerefsizlik mi yapmış olurum?

Yer İstanbul.

Gerçek düşüncelerinize ihtiyacım var, duruma göre aç yatıcam. Evde hiç ama hiç bir şey yok su dışında. Önceden yiyecek bir şeyler almamış olmam benim salaklığım evet.
Teşekkürler.

yoo.

  • sutlu nescafe  (24.02.19 22:48:23)
hizmet karşılığı para verecek misiniz?
para kazanmak için hizmet veren firmalar var mı?

havanın kapalı-açık-soğuk-sıcak olma durumu sizi değil çalışan ve işveren arasındaki ilişkidir. çok içinize dert olursa bahşiş bırakın.
  • angelofdeath  (24.02.19 22:49:24)
Çok naif bir düşünce. Bu naiflik ile üzerler sizi. Siz söyleyin aç yatmayın. Ama bahşişi unutmayın.

  • kablelvuku  (24.02.19 22:49:50)
bahsis verin iciniz rahat etsin. siz soylemeseniz baskalari soyluyor zaten her turlu calisiyor o insanlar.

  • aydonno  (24.02.19 22:50:47)
bahşiş +1

  • mistikla  (24.02.19 22:50:50)
Arkadaşlar firma bazında haklısınız da kuryeler nasıl bakıyor bu işe ben onu merak ediyorum. Benim alacağım 20 liralık şey o adamın maaşına yansımayacak ki bu havada getirdi diye. Adamlara eziyet mi etmiş olurum?

Ek: bahşiş şeysini şimdi gördüm tşk
  • windows95  (24.02.19 22:51:08 ~ 22:51:37)
Evde agza atacak yemek yoksa soylerim ama onun disinda bu havada maasli calisan da olsa kiyip cagiramam.

  • nick konusunda kararsizim  (24.02.19 22:52:31)
berbat havalarda ya eve çok çok yakın yerden sipariş veririm vereceksem. ha uzaktan sipariş vermek zorunda kalsaydım da 5 lira atardım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.02.19 22:52:38)
yemek siparişi tam da bu havalarda verilir. bu havalarda adama bahşiş verdiğin sürece bence sorun yok.

  • bazenuyur  (24.02.19 22:55:54)
vermeyin bence

  • yuvarlanantencereninkapagi  (24.02.19 23:14:52)
Vermeyin ya, az once bi tanesini yerden kaldiriyorlardi. Herif yamulmustu.

  • acemi  (24.02.19 23:17:03)
Motorlu kurye olarak çalışmış birisi olarak söylüyorum verin siparişinizi. 5 TL bahşiş vereceksiniz kesin verin hatta, en azından kurye arkadaşın mutlu olacak bir bahanesi olur.

  • yercekimini kendine ceken adam  (24.02.19 23:17:09)
Bugün bunu ben de düşündüm.

Yakın yerden sipariş vermek + 10 tl bahşiş, diyorum.
  • chihirovekohaku  (24.02.19 23:36:38)
bunu düşünmen çok iyi lan. böyle insanlar az kaldı. helal olsun

  • blackbuker  (25.02.19 00:01:23)
Aç aç yatılır mı yahu, söyle tabi. Herkes hava sıcak, soğuk, yağmurlu, karlı, fırtınalı, vs diye sipariş vermese o kuryeler iş sahibi olup para kazanabilir mi??

  • iwasbornonamountainside  (25.02.19 00:07:03 ~ 00:08:12)
ben de düşünüp vermedim sipariş. tuzlama yapmamışlardı çünkü.
ne yaptınız?

  • blacksky  (25.02.19 00:14:13)
@blacksky

Bahşiş verecek kadar param olmadığından ve vicdanım pek elvermediğinden (biri de yukarıda kurye düşmüş dedi ona baya bi üzüldüm) sipariş vermedim :-) dünden kalma kullanılmış sallama çay buldum onu içiyorum doyarım inş :D bu kadar insan al dedikten sonra vazgeçtim ama kusura bakmayın.
  • windows95  (25.02.19 00:44:43)
Kuryenin işi sadece güneşli havalarda sipariş götürmek mi? Her işin zorluğu olduğu gibi bu işin de zorluğu bırakın bu olsun. Herkes işini yapsın. Kurye zorla mı çalıştırılıyor restoranda arkadaş...

  • sekerse tehlike  (25.02.19 01:00:54)