Bisiklet Sürmek Kalori

1 saatlik yürüyüsten bile neredeyse daha az kalori yaktırıyor bu meret? Neden böyle acaba?

Dışarıda bisiklet sürmekten bahsediyorum. Nasıl arttırmak lazım acaba bu yakılan kalori miktarini?

Kadans ve nabız diye birkaç detay var hocam. Ben de pek anlamıyorum, bam güm sürüyorum ama biraz daha bilgili olanlar her şeyi hesaplıyor. Bununla alakalı forumlarda yazılmış faydalı yazılar var, göz atmanızı öneririm.

  • iki teker asigi  (11.02.19 08:06:54)
1 saat bisiklete binip maksimum nabzınız 130 olduysa yani kendinizi hiç zorlamamışsanız yakacağınız kalori miktarı o derece az olur tabii. Bisikletin bu açıdan hayal kırıklığı yarattığı doğrudur. Örneğin, 1 saat boks antrenmanı yapan biriyle 1 saat sahilde bisiklet ebinen birinin harcadığı efor aynı olabilir mi?

  • cayt  (11.02.19 08:14:20 ~ 08:14:44)
Nasıl yürüyüşten daha az? Çok yavaş sürülürse belki ama normal hızlarda gayet fazladır.

Bu bisiklerin yaktığı kalori
www.ilovebicycling.com

Bu da yürüyüşün
colodetoxs.net

Walking 3mph yazan hemen hemen normal yürüme hızı.
Bisikletin ilk hız kategorisi ise çok da hızlı olmayan sürüş, zaten ikisi de moderate. 2 katı civarı kalori yaktırıyor bisiklet
  • senolll  (11.02.19 08:27:34)
kadans yapmayı (sürekli ve stabil hızda pedal çevirmek) ve doğru pozisyonda pedal çevirmeyi öğrenip, üstüne bike fit yapıp yokuş antrenmanı yapabilirsin. yokuş çıkmayı öğrenin, insan dağ taş gezebilir bu sayede,araziye çıkmak her zaman çok gzel bir deneyimdir. her şeye kalori olarak bakmayı bırakın ayrıca. toplam kaloriyi spor ile eksiltmeye uğraşmayacaksın, yeme kısmını düzenleyeceksin.

  • hasmetizm 2046  (11.02.19 11:23:45)
bisiklette hiz sayesinde sizin pedal cevirmediginiz zamanlar oluyor. arabada gitmekten farkli olmuyor boyle zamanlarda. surekli pedal cevireceginiz ve zorlanacaginiz bir sekilde surun, o zaman gorursunuz :)

  • tabudeviren  (11.02.19 12:20:46)