oyun bilgisayarı

selam selam.

ekran kartım yandığı için senelerdir oyun oyna(ya)madım. bir süre sonra da bu duruma alışıp yeni kart almakla filan da uğraşmadım. öyle ki internet cafeye, ps cafeye bile arkadaş zoruyla gidiyorum. yalnız az önce bi youtuber'ın oyun videosuna denk geldim, ben oyun oynamayı özlemişim baya baya.

mobil üzerinden oyun oynamayı sevmiyorum. bu yüzden oyun bilgisayarı toplatmayı veya direkt almayı düşünüyorum. senelerdir oyun sektörüne çok uzak olduğum için de yardımınıza ihtiyacım var. özellikle hangi donanımsal özellikleri toplatmam gerektiği ile ilgili. piyasadaki hemen hemen hiçbir oyunda çok sıkıntı çıkarmayacak bir sistem önerir misiniz? ve toplam maliyeti ne kadara patlar? ayrıca laptop veya masaüstü farketmeyecek, maliyet açısından toplama bir masaüstü daha mantıklı olur değil mi?

ek olarak, şu anki pc'min genel özelliklerini de yazayım.

intel core i5-2500 cpu 3.3ghz (4cpus)
1 tb harddisk
8 gb ram

buna iyi özellikli bir ekran kartı alsam güncel oyunları kaldırır mı? (pc 7 buçuk senelik)

işlemci eh evet, i7 olsa iyi olabilirdi ramde mutlaka 16yı görmeli, iyi birde ekran kartı 1050/1060ti olursa oynatır bir şeyler

  • arabayla 15dk  (08.01.19 21:28:20)
@arabayla 15dk, o halde bu bilgisayarın üzerine parça ekletmem mantıksız, yeni kasa toplamam gerekiyor dediğiniz özelliklerde. ortalama kaç lira harcamam gerekir?

  • isimsiz uye  (08.01.19 21:30:21 ~ 21:32:23)
4-5k civarına ortalama bir oyun makinası (marka olmayan hazır sistemler) edinilebilir ya da bütçe varsa 7-8 bandına çıkabilir, oyun kısmında işlemci ve gpu önemli zira

  • arabayla 15dk  (08.01.19 21:37:10)