Kedi mamasında golosi mi temizmama mı?

Ton Balıklı~somonlu vs kuzu etli özelinde de cevap verebilirsiniz. Teşekkürler.

yakın zamanda yine çılgınlar gibi mama araştıran biri olarak maddi durumuma göre ilk tercihim nd pumpkin oluyordu, sonra sanabelle. ikisinden birini 2 kg alıp yanlarına biraz daha uygun fiyatlı 3 kg tahıllı mama alıp karıştırıyordum. bunun için alternatiflerim advance, proplan ya da matisse.(üçünün de somonlu versiyonu mecvut.) bu ay öyle olamadı maalesef çünkü kg fiyatı daha uyguna gelsin ve her ay mama almayayım diye bir kampanya denk getirip 10+2 kg proplan somonlu aldım. golosi de olabilir belki çok kötü bir mama değil ama somonlu dediğinin içinde aslında tavuk oranı somon oranından fazla ama mamanın adı somonlu. temizmama'ya ise elimi bile sürmem.

  • ofelia  (21.12.18 10:27:04)
Ben şu an sanabelle + temizmama kullanıyorum. Mamalar bitince n&d + temizmama/golosi düşünüyorum. O yüzden temizmama karşılaştırmasını sordum. Teşekkürler.

  • Fusha  (21.12.18 10:40:40)
bonnie alın. kuzulusu var. kedilerim bayılarak yiyorlar. kilosu 100 liraya 50 liraya mama ile batarsınız hele benim gibi 2 kediniz varsa. bonnie kedilerin çok sevdiği mamalardan. keşke micho gibi daha iri yapsalar da kediler daha keyifle yiyebilse.

(kedilerimi yavruyken sokaktan sahiplendim aşı için veterinere götürdüğümde pahalı mamaların çoğunun işe yaramaz ve reklam olduğunu söylemişti. Kendisininde aynı mamaları sattığını çünkü insanların yabancı olunca kaliteli olduğunu düşünüp para harcamaktan çekinmediğini anlatmıştı. Şimdi 2 yıl olacak o günden beri avrupaya gittiğimde mama fiyatlarını görüyorum. ülkemin durumu cidden üzücü.)
  • hayvan gibi yazar  (21.12.18 12:49:10 ~ 12:52:03)
Valla veterinerin söylediği şeyi işin ehli bir başkasından daha duydum. O da kafamı kurcalayan başka bir konu zaten. Şimdi yavru benim kedi. 4 aylık, yavruyken iyi beslensin diye riske giremiyorum şimdilik ama ileride mama mevzusunu tekrar araştıracağım hocam

  • Fusha  (21.12.18 14:01:44)