Dolar yatırım

Dolar 4.63 iken 30 bin liram vardı almadım dolar şimdi 5.25

Benim hala 30 bin tl'm var.

Bir arkadaşım aylardır dolar yapma altın yap doların düşmeyeceginin garantisini kimse veremez dedi, altın da yapmadım altın az artıyor dolara göre diye.

Dolar olmuş 5.25 moralim bozuldu

Şimdi ben dediği gibi tüm parayı altın mı yapayım yoksa dolar daha artar mı. Yine bir ayar gelir mi dolara. 5.25 ten alınır mı

Not: en az 1 yıl daha dokunulmayacak bu paraya

4,63 lirayken almadığın için bugün nasıl üzülüyorsan, şu an almayınca da 3 ay sonra böyle üzüleceksin.

  • angelus  (06.08.18 19:29:18)
Üç beş ay ve bir yıl sonra doların 4 buçuğa, 4'e düşme ihtimali nedir? Elime otuz kırk lira geçtikçe bile dolara yatıracağım hiç değilse yarım veya bir sene sonra bir telefon alırım

  • siyah giyen adam  (06.08.18 19:53:04)
“Bir arkadaşım aylardır dolar yapma altın yap doların düşmeyeceginin garantisini kimse veremez dedi,”

Bunu diyen arkadaşın altının dolarla alındığını bilmiyo olabilir ancak bu yorumu yapmak düpedüz cahilliktir. Altın dediğiniz şey dolar kuru çarpı ons/dolar. Yani dolar kuruyla direk orantılı.Ons altın ise 1.5 2 senedir yerinde sayıyor hal böyle olunca dolara verilen yıllık yüzde 5 faizin bile gerisinde, ki fonları vs hiç katmıyorum bile.
  • Mcfly  (06.08.18 20:49:58)
dolar çıktığı yerden bir daha düşmez
zarar etmeyeceğin kesin!

  • 2 tostos turan  (06.08.18 22:00:23)
hocam benim bu işlerle alakası olmayan annem bile ben yurtdışına yerleştiğimde yanıma gelirken kullanır diye 3.8'den dolar 5000 tllik, 4.5'dan euro 3000bin tllik almış, bana bile sormadan düşün. 1 senede karı 2500 tl. aynısını daha fazla mebla ile yapan teyzemin karı 15bin tl. bu insanlarin bu işlerle alakası yokken, ekonomi haberi bile izlemiyorken sana bunu diyen arkadaşın harbiden de hiçbir şey bilmiyormuş.

  • logisticsmanager  (07.08.18 00:54:11)