Herkes bi kelime söylese ne güzel olur :)

Yandaki imajda görünen büyük harfle yazılmış kelimeleri çağrıştıran başka kelimelere ihtiyacım var dostlar. Artık ne geliyorsa aklınıza...

Dersimle ilgili :)

Yanda göremeyenler için: yfrog.com

Şimdiden teşekkürler.

pasif=sabit, uyku, stabil, durağan, kapalı.

  • kayranin kedisi  (28.02.10 21:17:26)
sürekli > mütemadiyen

  • kayip ruh  (28.02.10 21:18:40)
aktif > faal

  • fotrsapka  (28.02.10 21:22:17)
aktif - etkin

pasif - inaktif

bi de şeyden emin olmadam yani çok alakasız başka şeyleri çağrıştırması da olur mu? mesela pasiflora diyesim geliyorsa ya da gym diyesim geliyorsa gibi?

yoksa eş anlamlı yakın anlamlı mı olmalı?
  • medre  (28.02.10 21:22:26)
@medre,

Size ne çağrıştırıyorsa kabulümdür.
  • msb  (28.02.10 21:25:01)
saglik - nefes

  • nawres  (28.02.10 21:26:22)
TDK yı dürttüm akışa yol açar diye..

sürekli; kalıcı, devamlı, baki, daimî.

pasif: edilgen

aktif: canlı, hareketli, çalışkan, faal

vücut: gövde

egzersiz: alıştırma

sağlık: esenlik, sıhhat, afiyet
  • medre  (28.02.10 21:37:54)
pasif : hantal
sürekli : ebedi
egzersiz: jimnastik
sağlık : direnç
vücut: organizma
  • silver apple  (28.02.10 21:41:33)
aktif = faal, çalışan, faaliyette, hararetli, devingen, cevval, oynak, çevik, eylemli, muvazzaf, kıpırdak, enerjik, canlı, işleyen, etkin, zinde

pasif = edilgen, etkisiz, hareketsiz, uysal, atıl, gevşek, eylemsiz, dingin

sürekli = kalıcı, daima, daimi, sabit, mütemadiyen, ara vermeden, paso, biteviye, hep, her defa, her daim, her vakit, herdem, muntazam, oldum olası

sağlık = afiyet, şifa, sağlamlık, hıfzıssıhha, dirlik, esenlik, sıhhi, canlılık

egzersiz = alıştırma, tatbik, çalışma, talim, idman, antrenman, beden eğitimi, jimnastik, hareket, eğitim, tatbikat, temrin, sportif, sportmen

vücut = gövde, ten, kitle, yin, cüsse, endam, organ, fizik, bütün
  • ermanen  (28.02.10 21:45:38)
vucut: kas, kivrim, govde, hayat
aktif: emektar, isci, genc, dinamik, vurucu, seks, direnis
pasif: umursmaz, aptetik,vurdumduymaz, tepkisiz, bariscil, kole, sessiz, dayanikli, etkisiz,
  • cattenlent  (28.02.10 22:00:40)
benim aklıma yalnızca yoga geliyor, hepsini karşılıyor. :) bir tek zihin, ruh filan gibi kısımları eksik. bir de "yaşamak" nedense her birine bir kelime bulmayı reddetti beynim. hepsini bir kelimede toplamaya meyletmiş, tümevarımcı galiba :)
sağol medre kendimle ilgili keşif yapmamı sağladın hehe

  • kediebesi  (01.03.10 00:29:55)
sürekli : biteviye , aktif:tezcanlı

  • sannora  (02.03.10 08:17:13)