mardin'den süryani şarabı gelecek. nelere dikkat etmeliyim?

merhabalar.
bir arkadaş memleketine gitti, dönüşte süryani şarabı getirecek bana. yaklaşık 3 yıllık şarabın 90 tl civarı olduğunu söylüyor. kırmızısı beyazı şusu busu, nasıl olsun? hangi özellikleri isteyeyim? yoksa gelince direkt fondip mi yapayım?

süryani şarabı deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. yorum ve tavsiyelere açığım.

Çok içme..

  • pasaklıpepee  (31.03.18 01:49:35)
Diyarbakırda içtim ben. Bizim aldıklarımızın üzerinde üretim tarihi yoktu ve 40 TL'ydi. Süryani şarabının beyazı yok bildiğim kadarıyla. Ben farklı farklı zamanlarda içtim. İlk içtiğimde keskin gelmişti ama içtikçe tadı güzelleşiyor. Ama fena yapabiliyor, çok içmemek lazım. :)

  • birşeylersoracağım  (31.03.18 11:52:06)
Fiyat pahalı geldi yahu. 90 TL çok bence. =)

  • loras  (31.03.18 12:51:39)
süryani şarabının beyazı da mı varmış. ben sadece kırmızı olur diye biliyorum.

90 tl çok 1 lt şarap için. o fiyata mis gibi ithal şaraplar var.

biz sevmedik çok keskin ve sert geldi bize.
  • halanne  (31.03.18 13:19:45)
90 tl coksa diyeyim getirmesin o halde? Peki istanbul'da nerede buluruz bu sarabi?

@halanne, Kirmizi-beyaz var mi diye bilmediğimden sordum.

Icimi de yumusaktir dediler ama... dur bakalim.
  • runagain  (31.03.18 19:39:46)
suryani şarabı farklı ve yöresel bir lezzet. bir defa dahi olsa denemek gerekir. 90 lira bana da biraz fazla geldi. hani şaka yoluyla ''vicdansız 90 lira neyin şarabını getiriyorsun, pazarlık yap biraz'' filan diyerek daha ucuza getirtebilirsin belki.

  • air  (31.03.18 21:06:51)