malt yediği halde kusan kedi

iran kedim var malum tüyler uzun. tüy kusuyoe haftada 2 kere fln, tüyle beraber mama da çıkıyor ya da köpük şeklinde kusuyor.

malt aldım her gün veriyorum ama yine kustu bugün. malt kusmayı kesmiyor mu tamamen ?

tamamen kesmeyebiliyor.
iran kedisi çok tüylü olduğundan muhtemelen yetersiz kalıyordur maltın miktarı.

  • blatta hiberna  (25.01.18 23:35:55)
tüylerini furminator benzeri bir tarakla sık sık tara, kopan tüyler ayrılsın, böylece çok tüy yutmaz ve kusmaz, kıps.

www.google.com.tr
  • Photographer  (25.01.18 23:38:48 ~ 23:39:22)
benim kedimde de tamamen kesmedi. ama düzenli verdiğimden beri daha aralıklı kusar hale geldi. öncesinde her gün kusuyordu.

  • antikitleruhlu  (25.01.18 23:40:13)
@veritaslibertas:

kusma yapan mama değil zaten, kedinin kendini temizlerken yuttuğu tüyleri bir şekilde dışarı atması gerektiği için kusuyor.
kusmazsa, bağırsakları tıkanır.
malt ve benzeri ürünler de bu tüyleri erittiğinden kusmayı çoğu zaman ortadan kaldırıyor.

ama bu durumda iran kedisi gibi aşırı tüylü bir kedi söz konusu olduğundan, malt yetersiz kalmış.
  • blatta hiberna  (26.01.18 01:28:48)
kedim 2010 doğumlu, bir gün bile royal canindrn başka mama yemedi. ha şu var; böbrek sorunu olduğundan royal canin s/o yiyor. tüyler için olan royal canin veremiyoruz,

  • oscar  (26.01.18 14:50:24)
deneyemiyoruz, böbreklerinde sorun var, sürekli s/o yemesi lazım

  • oscar  (26.01.18 15:22:49)
böbreklerinde sitüvit denen bir taş oluyor, bu da hidronefroza sebep oluyor, böbrek taştan tıkanıp şişiyor yani. s/o ise idrari asidik hale getiriyo ph derecesini düşüüryo ve taşları çözüyor. zaten özel reçeteyle satılıyor, pet shoplar satmıyor. ben s/o dan şaşmam :) teşekkürler

  • oscar  (26.01.18 17:00:46)
Ben de çok tüylü olduğu için yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Bu evcil hayvan maması işi tam lobicilik gibi geliyor bana. İnsanlar mamanın üstündeki oranları okuyup işte bu daha iyi falan diyorlar. Sonra bunun üzerinden para kazanan veterinerlerin önerilerini dinliyorlar falan. Mesela doktorların muadil ilaçlarda anlaşmalı olduğu firmaları tercih ettiğini biliyoruz. Aynı durum veterinerler için neden geçerli olmasın ki?

Şu mama kötü bu mama iyi demiyorum. Sadece mamayı böyle büyük fanatizmle savunmayı anlayamıyorum. Biri onu kullanma der, öteki onun kullanma dediği için nasıl bunu kullanırsın der.

Paketle alınmış her mama aşağı yukarı aynıyken, bu en iyisi demek bana garip geliyor.
  • windowsguvenlikduvari  (26.01.18 17:12:38)
windows + 1

bende açıkçası hiç güvenmiyorum veterinerlere, kar marjı hangiisnde çok ise ya da hangisi elinde kaldı ise onu veriyor gibi geliyor bana.

sadece veteriner değil pet shop ta aynı yani.
  • oscar  (26.01.18 17:20:27)
royal canin s/o nasıl peki ? cd serisi var başla markalarda ds hills dede var bir seri fiyatı da baya yukarıda ? değiştirelim mi

  • oscar  (26.01.18 18:13:22)