Annem hasta

Annemi (62) Dün hastahaneye götürdük , ateşi vardı hastahanedeyken 37.9 du tansiyonu normaldi serum ve ilaç verdiler. Ateşi 38.5 e tansiyonuda doktorun ölçtüğü ile aynıydı. Biraz beklettikten sonra tekrar kontrol edip ateşi düşürüp tansiyonu normal seviyeye indirip gönderdiler. Rapor alalım dedik istemedi özel eğitim kurumunda halen çalışıyor. Bugün iş çıkışı eve gelir gelmez uzandı ateşini ölçtüm az önce 38.2 elim ayağıma karışıyor her seferinde nasıl indiriyim ne yapayım dedim sirkeli su falan ama istemedi yemek yemek istemiyor su içmek istiyorum içim yanıyor diyor. Doktorun ilaçlarıda almıs içmesine de daha var :/

Ilık bir duş almasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak duştan sonra üşümemesine dikkat edin. Bir de izin-rapor-ücret bağlamında bir endişesi var mı veya onun olmaması durumunda kurumda aksayacak çok önemli bir iş mevcut mu şu an bilmiyorum ama birkaç gün güzelce dinlenirse sonrasında hem işine hem kendine çok daha faydalı olacaktır, bunu bu şekilde sakince izah etmeyi deneyin. Umarım işe yarar.

Geçmiş olsun çok.
  • olanlaolunmaz  (02.01.18 21:46:21)
bahsettiğiniz ateş pek yüksek değil. vücut bu seviyede hastalıkla mücadele ediyor. panik yapacak bir durum yok, sakin olun. geçmiş olsun.

  • adivar  (03.01.18 00:05:51)
Annem tansiyon hastasıdır, ateşinin 40'ı görmüşlüğü var ama bir sorun olmadı. Düşük değil 38 derece ateş ama abartılacak bir şey yok, sakin ol. Hasta diye üzerini kat kat örttüyseniz de ateşi çıkar; örttüklerinizi azaltırsanız düşecektir.

  • hümanist tabutçu  (03.01.18 00:13:28)